Sahra'dan gelen kum havayı doldurdu. Duman durumu Çek Cumhuriyeti'nin çoğu için geçerli

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Meteorologlar Jihoesk bölgesi ve Vysoina'da sis durumu ilan etti, daha sonra Plzešk bölgesi de bunlara eklendi. Moravya-Silezya bölgesinde ilk kez Ostrava, Karvinska'da duyuruldu. Frdecko-Mstec ve diğerleri Tineck'te ve ardından bölgenin geri kalanında. Maaş Brno'ya eşit.


Sonuç olarak uyarı Karlovy Vary, Steck ve Stedo bölgelerine ve Prag'a da yayıldı.


Bu ülkeyi temsil eden istasyonların en az yarısında asılı parçacıkların PM10 on iki saatlik hareketli ortalama konsantrasyonu, metreküp başına 100 mikrogramlık bilgilendirici eşik değerini geçti ve önümüzdeki 24 saat içinde bu değerin altına düşmesi beklenmiyor. Meteorologlar dedi ki.


Sahra köpeğiyle ilgili uyarıda bulundu. Önümüzdeki birkaç saat içinde konsantrasyonlar azalabilir, ancak şiddeti de artabilir. HM, sosyal medya X'te, kirli hava durumunun ulusal geçerliliğinin diğer bölgelere yayılmasının oldukça muhtemel olduğunu yazdı.DUMAN DURUMU

Sahra'nın kumunda PM10 toz parçacıklarının yüksek konsantrasyonu nedeniyle, bir sonraki duyuruya kadar Vysoina ve Jihoesky bölgelerinde duman durumu ilan edildi.

Gelecekteki gelişme oldukça belirsiz, bu oldukça standart dışı bir durum. Konsantrasyonlar https://t.co/cX6FeQ9Eml https://t.co/WJAfvdChyX adresinde bulunabilir.


30 Mart 2024, 19:01 pspvek arşivlendi: 30 Mart 2024, 18:17.

Eskobudjovice HM şubesinden Renata Uhlkov, bunun Jihoesk bölgesi için olağanüstü bir olay olduğunu, çünkü burada çok az duman olduğunu söyledi.


İnsanların dışarı çıkarken bazı komplikasyonlar yaşayabileceğini ekledi. Örneğin nefes alamıyor, boğazını ovuşturamıyor, gözlerini yırtamıyor. Görünür Sahra tozu henüz görünmüyor, yalnızca mesafeye baktığınızda gökyüzünde çok sayıda renkli toz beliriyor. Örneğin Pipom, tarımsal çalışmalar sırasında tarlanın üzerindeki tozu kaldırıyor.


Meteorologlara göre Sahra köpeği Pazartesi gününe kadar Çek Cumhuriyeti topraklarına taşınacak. St. X'te, özellikle ülkemizin güneyindeki Moravya'da tezahürlerin ortadan kalkmasını beklediklerini yazdılar. HM duyurusunda, ortaya çıkan regülasyon durumunun yakın gelecekte kaldırılmasının beklenebileceğini belirtti. .


Cumartesi günü Sahra tozu, etkilenen bölgelerin günün büyük bölümünde bulutlu olmasına neden oldu. Yıl sonunda sıcaklıklar yüksek seviyelere tırmanmaya devam etti ve Güney Bölgesi'ndeki birçok istasyonda mükemmel rekorlar görüldü. Meteorologlar en yüksek değeri 23,7 santigrat derece ile Strakonice'de buldu.