Port 1560 kültür merkezi Český Krumlov'un merkezine açılan kapı olacak

KimeroS

Global Mod
Global Mod
16. yüzyılda Romberk'li Petr Vok, Rogendorf'lu dul annesi Anna için buraya bir kule yaptırdı. Daha sonra buraya bir cephanelik inşa ettiler. Port'un editörü Miroslav Bezina, bira fabrikasının son büyük yenilemesinin 1915 yılına dayandığını ve biranın 99 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde üretildiğini söyleyerek, 19. yüzyılda yenilendiğini ve bira üretiminin kendisine devredildiğini açıklıyor. ve 2014'e kadar.


Artık Prce sergisinin mutfak alanı yeniden inşa edildi. Bu yeni başlayanların bira fabrikası zanaatının sırrına ve bira üreticilerinin günlük yaşamına bir göz atmasına izin verin. Listede bira üretim gelenekleri ile tarihi ve çağdaş bira yapım prosedürleri yer alıyor.


Tur sırasında bir bira fabrikası, maltlama ofisi, kasa alanıyla ilgili her şeyin bir listesi ile donatılmış fabrika ekipmanını görecek ve malt ve şerbetçiotu işlenmesi hakkında bilgi edineceksiniz. Tur ayrıca Krumlov birasının üretildiği yeni bira fabrikasının açılışını da içerecek. Bezina, ziyaretçilerin her iki üretim sürecini karşılaştırabilecek ve aynı zamanda bir tadım da yapabileceklerini davet ediyor.


30.000 metrekare alana sahip olan bira fabrikası alanı on yıl boyunca tamamen halka kapatıldı. Ancak bu durum artık değişecek. Port 1560 kapılarını açacak ve şehrin başka bir girişi olarak işlev görecek, bu da dış mahalleleri merkeze kolay ve hızlı bir şekilde bağlamanın yanı sıra kültürel bir çıkış noktası da sunacak.


Liman kelimesinin iki anlamı vardır; bina ve limandır. Her iki anlam da bize uygundur. Bira fabrikası nehrin yanında yer almaktadır ve içinden merkeze kadar yürüyebilirsiniz. Bezina, 1560 kelimesinin Krumlov kalesinden bodruma bira fıçısının taşındığı yılı ifade ettiğini açıkladı.


Kasaba, turist Krumlov'un yeni bir hit olma potansiyeline sahip. Oraya kendim gideceğim ve bölgeyi dolaşıp bir bakacağım. Ayrıca Krumlov sakinlerinden biri, tarihi merkezin turistlerle dolu olduğu yaz aylarında merkeze yeni bir giriş yapılmasının şehre fayda sağlayabileceğini söyledi.


Ünlü gezi devresi orijinal binada yer almaktadır. Ziyaretçiler burada hem 19. yüzyıldaki insanların yaşamları ve günlük yaşamlarını konu alan bir serginin yanı sıra sanat tekniklerine genel bir bakış sunan bir Sanat Galerisi bulacaklar. 10'unda halka açıldı. Alanın geri kalanına yuvanın sonundan erişilebilir.


sanat galerisindeki su enstalasyonu Baskının Büyüsü olarak adlandırılıyor ve tüm grafik tekniklerine genel bir bakış sunuyor. Bu sergi aynı zamanda aralarında Michael Rittstein ve editör Oldich Kulhnek'in de bulunduğu pek çok önemli sanatçının da yer alacağı bir sergi.


Sanat bütün bu alana karışıyor. Tanınmış mimar Jan Topinka, eski bira fabrikasının ayrıntılı yeni formu üzerinde çalıştı ve yeniden inşanın tarihsel açıdan değerli mimari unsurları ve detayları koruyabilmesi için tasarımlarında anıtlara başvurdu. Yatırımcı daha sonra somut tasarım detayları üzerinde, örneğin özgün işlevsel seramik karolar yaratmaya çalışan akademik sanatçılarla işbirliği yaptı.


Gotik pencerenin keşfiYeniden yapılanma çalışmaları sırasında işçiler bir arka Gotik pencere keşfettiler. Roma armasının hakim olduğu yeni dekoratif etkisi Bohumil Eli young tarafından gerçekleştirildi.


Bu lamine cam duvarın ilham kaynağı babamın işiydi. Burada Vimperska ve Prachaticka'da benzer uzunluklarda birkaç kez yarıştı. Vtvarnik, ne yazık ki önceki rejim sırasında bunların yarısının yok edildiğini ve Vacova yakınlarındaki Dobri'deki kilisede yalnızca bir tanesinin kaldığını açıkladı. Cam rölyefinin toplam 350 cam levhadan ve toplam 540 kilogramdan oluştuğunu sözlerine ekledi.


Bu eşsiz heykel, Rogendorflu Anna'nın başparmağında bir tür sergidir. Moskova yaşamına odaklanın ve tarihi modern teknolojiyle birleştirin. Ziyaretçiler mutfaktan, yemek odasından geçecek ve ders çalışacak. Ekrandaki tüm aksesuarlara dokunmayı deneyebilirsiniz.


Bölgenin çekirdeği Novomstsk gibi iki isim olan Pivovarsk bahçesidir. Artık şehir burayı Ptilist Festivali gibi çeşitli sosyal etkinlikler için kullanıyor.