Pirinç Pilavını Nasıl Mükemmel Şekilde Pişirebilirim?

Felaket

New member
Pirinç Pilavını Nasıl Mükemmel Şekilde Pişirebilirim?
Pirinç Pilavını Nasıl Mükemmel Şekilde Pişirebilirim? Yapışmayan Tane Tane Pirinç Pilavı Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir?
Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır? Tane Tane Lezzetli Birbirine Yapışmamış Pirinç Pilavı Tarifi ve Pişirmek İçin Püf Noktaları.
Pirinç Pilavını Nasıl Mükemmel Şekilde Pişirebilirim?
Pirinç, dünyanın en büyük temel ürünlerinden biridir ve her gün milyarlarca insan onu pişirir ve yer. Şaşırtıcı bir şekilde, büyük popülaritesine rağmen, pirinç yeme kültürlerinde yetişmeyen aşçılar genellikle onu iyi pişirmek için çok mücadele etmektedir. Endişelenmeyin size güzel pilav yapmanın sırlarını vereceğiz.

Pirinç pilavı pişirmekle ilgili bilmeniz gereken ilk şey, her pirinç türünün farklı şekilde pişirilmesidir.
Anadolu topraklarında iki pirinç türü yaygın olarak tüketilmektedir. En çok baldo pirinci daha sonrasında ise osmancık pirinci pişirilmektedir.. Üçüncü olaraktan yeni yeni yasemin pirinci de halk tarafından tüketilmeye başlanmıştır.
Pirinç pilavı yapmadan önce pirinçlerinizi ılık su ile yıkamayı unutmayın, bu işlem pirincin temizlenmesine ve fazla nişastanın gitmesine neden olup yemeğinizi daha lezzetli kılacaktır.

Pirinç pilavı nasıl pişirilir? Pirincinize su (veya başka bir pişirme sıvısı) eklemeden önce, hem tadı hem de dokuyu iyileştirmek için pirinç pilavı yapacağınız tencereye tereyağı yada katı yağ (sana) ekleyin ve pirincinizi o yağ ile hafif kavurun (tencereye bu işlem sırasında bir yemek kaşığı sıvı yağ eklerseniz pilavınız daha parlak ve lezzetli olur).
Sonrasında beyaz baldo pirinç için ; 1 su bardağı pirince 2 su bardağı ılık su ekleyerek hafifçe karıştırın bu işlemi yaparken biraz tuz ilave etmeyi de unutmayın. Pilavı kesinlikle yüksek ateşte pişirmeyin. Kısık ateşte pişirmek en mantıklısıdır. Ayrıca pilav pişerken kesinlikle karıştırılmaz, eğer pişerken pilavınızı karıştırırsanız lapa olur bizden uyarması. Pilav pişerken de içine üç damla limon sıkın.. Bu uygulama pirincin kar gibi bembeyaz ve tane tane olmasını sağlayan püf noktalardan birisidir.
Pilav piştikten sonra en az bir 30 dakika dinlendirin hemen servis etmeyin. Afiyet olsun..