Bitki örtüsü bir ay bile ileride ama dikkat edin, sıcaktan dolayı bile su manzaradan kayboluyor

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Kış aylarında, Aralık ayı dışında bir gün bile kar yağmamasına rağmen çok sayıda don olayı kaydedildi. Ama gelelim opak sel'e. Çek Hidrometeoroloji Devleti'nin Çek Budejovice şubesinden hidrolog Tom Vlask, ikinci akışın Haziran ayı için ortalama olduğunu ve mevcut akışa gelince, son otuz yıldaki en yüksek beş akış arasında yer aldığını açıklıyor.


Ona göre durum hiç de aşırı değil ve suyun durumunun özellikle dağın akşam kar yağması ile hiçbir şekilde ilgisi yok.


Bu sefer boş kalpleri bile doldurmadılar. Artık yaz değerlerine ulaşan anormal sıcaklıklarla birlikte bu durum, manzaradaki suyun buharlaşmasıyla da kendini göstermeye başlıyor, hatta bazı yerlerde kuraklık bile gözlemliyoruz. Kısacası su, baharın başlangıcında değil, manzaradan daha hızlı kayboluyor, diye ekliyor Vlask.


Fırtına öngörülebilir gelecekte durmazsa, önemli bir nem emici olan büyüyen bitki örtüsü, beş hafta içinde kuraklık durumu üzerinde gözle görülür bir etkiye sahip olacak.


Bu yıl ağaçların ve bitkilerin suyu diğer zamanlarda olduğu gibi değil, yaklaşık iki ay içinde emmesi gerekiyor. Vlask, özellikle rüzgarla birlikte toprağın üst katmanında çok daha fazla suyun buharlaştığını ve bunun da buharlaşmayı güçlendirdiğini söylüyor.


Bazı yerlerde epik çiçek açıyorSonbaharda tarlasını eken çiftçiler için ilk dış zorluklara hava koşulları neden oluyor. Nem açığı en çok hafif ve geçirgen yüzeylerde fark edilir.


Aya doğru her şey hızlanıyor ve bazı yerlerde epka çiçek açıyor. Güney Ziraat Odası müdürü Hana Astn, çoğu zaman çiftçilerin bitkileri çiçek açmadan önce tatmaya bile zamanları olmadığını, bunun da çok sayıda tozlayıcı nedeniyle meydana geldiğini açıklıyor.


Ancak nstel'e göre durum nispeten iyi, her ne kadar biraz azalıp devam edecek olsa da. Ancak kurtarıcıların söylediğine göre birçok yerde çiçek açmaya başlayan meyve ağaçlarım konusunda endişeleniyorum.


Bu durum esas olarak erken dönem taş işçiliğinde, özellikle de Vesta'da geçerlidir. Ülkemizde pek az poşeti bulunan bir çiçeğe de diğerleri gibi başlayalım, o da bir ölçü olsun.


Aynı zamanda mevcut yüksek sıcaklığa karşı da uyarı verir. Akşam bitki örtüsü tüm hızıyla devam edecek ve bu şu anda iyi bir şey değil. Böylece bazı çobanların uğradığı donları bile benim adıma içebilirler. Mayıs ayının ortasında bu konuda huzura kavuşacağız” diye konuştu.


Bahar balıklar için sıcaktıÖte yandan, balıklar şu anda maksimum düzeyde tatmin olmuş durumda ve buna esas olarak uzun Aralık karının da katkısı oldu. Tahmini sıcaklıklarınızla tamamlayın.


Balıklar meraya çıkacak, planktonları da yiyecekler ve balık çiftliğinin tüm ekosistemi işlemeye başlayacak. Geçen yıl olduğu gibi uzun ve soğuk bir baharın balıklara pek bir faydası yok. Rybstv Hlubok'un yöneticisi Vladimr Kaiser, sazanın yemek yemeye başlaması için on ila on iki dereceye ihtiyacı olduğunu açıklıyor.


Yeraltı suyu kaynakları nispeten iyidir. Bunun nedeni Aralık ayındaki değişken kar yağışı ve hala yumuşak olan toprağın suyun içeri girmesine izin vermesi olabilir.


Daha sonra düzenli aralıklarla bir miktar yağmur yağdı ve bu durum sisli kuyulardaki sonuçlara da yansıdı ve seviyeler ortalamanın altından normale indi. Vlask, torba kapanmazsa bir hafta içinde burada yeniden su sıkıntısı yaşanacağı uyarısında bulunuyor.


Yine de ona göre kış aylarında manzaradaki suyun yarısı yavaş yavaş nehre akıyordu. Bir noktada, kırsal kesimde o kadar çok nem vardı ki, şelaleler maksimum derecede doymuştu ve suyun ıslanacak yeri yoktu, Vlask'a göre derin kuyulardaki nispeten normal olan durum benzer hava koşullarında önemli ölçüde değişmiyor. dalgalanmalar. Orada, o yılların bir birleşimi, bir kışın bu açıdan hiçbir anlamı olmadığını açıklıyor.