Beş yılda 140 kaza. Libínské Sedlo'ya tehlikeli tırmanış ekstra şerit kazandı

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Yeni tırmanma şeridi 930 metre uzunluğunda olacak.
| Fotoğraf: Jihoesk bölgesi

Yaklaşık bir kilometrelik bir mesafede, iş bittikten sonra tepedeki büyük bir duraktan ve arkasından pratik bir hızla oraya gidecek olan kamyonları sollamak mümkün olacak. Z'de yapılması gerekiyor.


Fefry olarak bilinen şehirde 2017 ile 2021 yılları arasında 141 trafik kazası yaşandı ve bunlardan ikisi trajik sonuçlar doğurdu. Tahmini inşaat maliyeti KDV dahil 66,7 milyon krondur. Yatırımcı, IROP'tan gelen sübvansiyonlarla finansman sağlanan Jihoesk bölgesidir.
Proje: Yol II/141, yükselen şeritler Libnsk Sedlo, sn 2
Yatırımcı: Jihoesk bölgesi, IROP
Beklenen fiyat: KDV dahil yaklaşık 66,7 milyon K
Tahmini tamamlanma tarihi: 2024'ten itibaren
Müteahhit: Strabag Yolu
Tasarımcı: Akiprojekt


Jihoesk bölgesi de Prachatice kasabasının talebini yerine getirmek istiyor. Bu nedenle inşaatın özü, aracın yolda güvenli bir şekilde ilerleyebilmesi için orman yolundan çıkıştaki sorunlu bağlantının ortadan kaldırılmasıdır.


Çalışmalar sırasında fikrin duvar kapatması ile kapatılması gerekmektedir. Trafik, trafik ışıklarıyla sağlanacak. kapatma, asfalt uygulamasının tamamlanmasının gerekli olacağı inşaatın en sonunda doldurulur.


Bu bölüm, öncelikle trafik güvenliği, ikinci olarak ise geçilebilirlik nedeniyle uzun süredir eleştiriliyor. Volary istikametinde bir sonraki adım Güney Bölgesi'nin Almanya ile olan tek sınır adımı olan Strn'dir. Prachatice belediye başkanı Jan Bauer, bu nedenle uzun zamandır burada bir yaya veya çıkış yolu oluşturulması yönünde çağrıda bulunduğumuzu açıkladı.


On yılı aşkın süredir burada konuşulan çok gerekli projelerden biri. Bunun insanlara gerçekten faydası olacak, diye devam etti Vali Kuba.