Avusturya sınırına giderken sürücüler gecikecek, Kaplice yakınlarında yolu onarıyorlar

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Birinci yol I/3 tüm Güney Bölgesindeki en işlek yollardan biridir. Diğer şeylerin yanı sıra, Avusturya'dan veya Avusturya'ya çok sayıda kamyon buradan geçiyor. İtalya ve Hırvatistan gibi tatil gezileri için ortak bir rotadır.


Kaplic ile Hubenov arasındaki yaklaşık 2,5 kilometrelik bölüm kötü durumda olduğundan Karayolları ve Karayolları Müdürlüğü (SD) tarafından onarılması gerekiyor. Swietelsky stavebn şirketi, etkinliğin sorumluluğunu vergisiz 31,8 milyon kron karşılığında üstleniyor.


Bu bölümdeki yol, büyük deformasyonlarla birlikte yol yapısında bir arıza olduğunu gösteren çatlaklar gibi bir takım kusurlar göstermektedir. SD sözcüsü Adam Kolouek, teşhis araştırmalarına göre yolun yük taşıma kapasitesinin tatmin edici olmadığını açıkladı.


Onarımların ilk aşaması en geç 9 Mayıs'a kadar sürecek ve iki buçuk kilometre uzunluğundaki bölümün tamamının kapanmaması için çalışma birkaç bölüme ayrılacak. Kolouek, ihtiyaç halinde yerlerine işçiler alındığını ekledi.


Mayıs ayında yol, ana turizm sezonu boyunca kullanılabilir olması için yıkanacak ve Swietelsky şirketi 23'ünden itibaren sahada sondaj yapacak ve daha sonra 3 Kasım'a kadar bitirilecek.Haritalar © SHOCart ve OpenStreetMap'in yazarı tarafından sağlanmaktadır. SHOCart şirketi, turist ve bisiklet haritaları ve atlaslarının geleneksel bir yayıncısıdır. şeyler www.shocart.czYüzey drenaj yolları, yol kenarları ve tepelerin hakları da eylemin bir parçası. SD, bu yol üzerinde bulunan arsaların 17 çıkışının tamamının onarılmasına izin verdi.


Vali Martin Kuba'nın da belirttiği gibi bu bölgedeki yolun onarılması gerekiyor. 2024 yılı sonunda Budjovice'den Kaplice-ndr'ye kadar D3 otoyolu faaliyete geçecek. Oradan arabalar ilk kez bu yol boyunca ilerleyecek.


Bu yolu iki yıl boyunca tamamen kullanmamız gerekecek, D3 yolu buradan geçmeyecek, dolayısıyla onarım yapılması gerekiyor. Kuba, bazı yerlerde karayolunun çökmekte olduğunu belirtti.


Eylemin türü soldu ve o günler tamamen silinip gittiGeçen hafta Kaplicina-ndra'da aynı yolda çalışmalar başladı. Orada Swietelsky şirketi tarafından bu kez vergisiz 19,5 milyon krona onarıldı.


Bu durumda ayrıca bazı şehirlerde trafik sıkışıklığını daha iyi atlatmak için trafik biraz farklı olacaktır; eylemin bir parçası da otobüs duraklarının yerini değiştirmek, kaldırımlar inşa etmek ve benzerleridir. Ana yol dışındaki çalışmalar 8 Mayıs'a kadar sürecek, dolayısıyla trafiğin minimum düzeyde sınırlandırılması gerekiyor.


9 – 11 Mayıs arasındaki dönemde geçiş hakkı şirkete ait olacak, bu nedenle bu günlerde I/3 yolu akşam trafiğine kapatılacak ve arabalar bypass rotalarında seyredecek.


Size dolambaçlı yolların kesin şekli hakkında bilgi vereceğiz. Adam Kolouek, kapatmanın tamamlanmasının ardından bina işletmeye alınana kadar belediyedeki trafiğin servislerin tek şeridi tarafından yönlendirileceğini ekledi.


Ndra Şapeli'nde 60 takvim günü içinde, yani Nisan ayının ilk haftasında bitirilmesi gerekiyor.