Almanya'dan Çek Cumhuriyeti'ne römorkla Porsche getirildi, hırsız adliyeye sevk edildi

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Polis geçen yıl, yılbaşı arifesinden bir gün önce, Tboe'deki Praska sdliti'deki otoparklardan birinde karla kaplı gövdeli araçların taşınmasıyla ilgili bir şüpheli bulduğunda davayla ilgilenmeye başladı.


İçinde bir Porsche 718 Cayman GT4 spor otomobili ve baştan çıkarıcı bir versiyona sahip bir BMW otomobilinin komple tekerleklerini keşfettiler. Daha sonra yapılan soruşturma, hırsızların lüks arabayı Almanya'da, özellikle Bavyera'da çaldığını ortaya çıkardı.


Tbort kriminologları, yalnızca kendi bölgelerindeki değil, eyaletimizin sınırlarını aşan suçları da çözebileceklerini kanıtladılar. Güney ve Moravya-Silezya Bölgeleri Polisinin Bölgesel Yazı İşleri Bürosunun Zsah birimiyle işbirliği içinde, adamları tutukladılar. Tbor polis memuru Lenka Pokorn, iki kişinin suçlandığını söyledi.


Tborsko'lu 20 yaşındaki bir genç, suç ortağı olarak hırsızlık yapmak ve mülke izinsiz zarar vermekle suçlandı. Ostrava'dan dört yaşındaki bir çocuğun mülkü, suç ortaklığı ve tek bir kararın uygulanması ve sınır dışı edilme şeklinde hırsızlıkla cezalandırılır. Her ikisi de son yıllarda başka suçlardan hüküm giydi.


Tborsko'lu failin 5 Mart ile Nisan arasında Vltavot bölgesindeki evlerden birine birkaç kez girmiş olması gerekiyor. Sağlam, güzel bir kapıdan sonra kış bahçesine, oradan da yaşam alanlarına ulaşmalıydı. Ayrıca bahçeli evi ve garajı da aramak zorunda kaldı. Çalınabilecek şeylerde ev ve diğer binalar çalınmış olabilir.


Polise göre, onun aynı zamanda üzerinde Audi A3 Cabriolet işaretleri bulunan kişisel bir aracı da çaldığını keşfettiler. Kodun yaklaşık bir milyon kron olduğu tahmin ediliyordu. Bununla bağlantılı olarak, Tborsk'tan 20 yaşında bir kadın gözaltına alındı ve ardından suç ortaklığı ve suç faaliyetlerinden elde edilen gelirlerin yasallaştırılması yoluyla ev özgürlüğünü ihlal etme suçuyla suçlandı.


Polis, gencin Çek Cumhuriyeti'nin Budjovice kentinde izinsiz olarak arabalardan birinde çaldığı bir arabayı aksesuar kullanarak çaldığını tespit etti. Bir süre sonra bahçede el salladı. Polise göre Ostravalı sanık kendisine bir araç ve havan tokmağı vermiş ve çeşitli mahkemeler tarafından tüm araçlara zarar vermekten suçlu bulunmuş.


Şu ana kadar bulunan kod on milyon kron değerinde. Suç faaliyetlerinin yaygın olduğu varsayılabilir, bu nihai bir miktar değildir. Ppad'deki kriminalistin çalışması gerektiğini ekledi.


Kriminal, her iki adamın da gözaltına alınması için eyalet vekiline dilekçe verdi. Mahkeme onu kabul ederek cezaevine gönderdi. Olayda sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldılar.