Adam atış poligonundan atılan bir mermiyle yaralandı, operatörü suç ortağı olmaya devam ediyor

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Sırtımda ani ve acı verici bir ağrı gibiydi. Bu sözlerle, Haziran 2017'de kendisine mermiyle çarpan ve kendi mülkünde ağır yaralayan genç, sağlık görevlileri, polis ve daha sonra hakimle konuştu. Yaklaşık yedi yıl sonra olay, sanığın inisiyatifiyle anayasa mahkemesi (S) tarafından ele alındı. Bu günlerde, en azından ilk bakışta davayı kapattı.


Uzun bir aramanın ardından uzmanlar, kendinden yüklemeli bir silahtan çıkan merminin, iki kilometre uzaklıktaki Ekanice'deki Tbora spor merkezindeki küçük Stoklasn Lhota köyüne isabet ettiğini keşfetti. Koruyucu setteki bir taşa çarpıp sekerek yolun sonundaki bir avcıyı yaraladı.


Açıklama, bir oda ve kahvaltı işletmesinin hüküm giymiş eski bir işletmecisi tarafından yapıldı. Hayvan mahkemesi aynı fikirde değildi ve onu suç ortağı ilan ettiler. 55 bin kron para cezasına çarptırıldı. Stelecki kulübü 100 bin kron daha ödeyecek ve operatörle birlikte sağlık sigortası şirketine 100 bin kron ödeme yükümlülüğü de gelecek. Daha sonra Zranno 885.000 kron, ortağı ise 200.000 kron alacak. İç taban kadın tarafından ortaya çıkarılmadı. İşletmecinin kararlara itiraz hakkı reddedildi.


Değerlendirilen şirket açısından inşaatçının konumundan kaynaklanan önemli bir görevi ihlal ettiğinin tespiti esastır. Özellikle, senato S muhabiri Jan Svato'nun kararında belirtildiği gibi, köprünün yapısını operasyon güvenliğini garanti edecek bir durumda tutmak bir zorunluluktu.


buna göre anayasa mahkemesi, bir operatör olarak güvenlik unsurlarının ve yakalama millerinin sistematik kontrolüyle ilgilenmesi gerektiğini beyan etti. Ayrıca tehlikeli bir şekilde taşlara maruz kaldılar. Balistik uzmanları, saptırılan merminin üzerinde bu taşlardan kemik izleri buldu. Nejvy mahkemesi de kararı onayladı. Steleck kulübü net ve para cezalarının ardından iflasla sonuçlandı.


Evin inşaatını ertelemek zorunda kaldıBenim için tanık olarak gittiğim ve aşağılandığım mahkeme kararları sonucu kalıcı ve bitmeyen bir borcu temsil ediyor. Öyleyse başlayalım. Ancak barınağın, güvenlik duvarının üzerine taş malzeme döşenmesi sırasında bile polisin sorumlu emir ve kontrollerinin bilgisi dahilinde faaliyet göstermesi ve bu nedenle yıllarca bölge halkını tehdit etmesi acısını hala çekiyorum. İlkokulda öğretmen ve editör yardımcısı olarak çalışan Martin Koukal, köyün yakınındaki ormanda, ağaçların arasında mermilerle delinmiş beş ev keşfettiklerini söyledi.


Kaza ve bunun sonucunda oluşan nispeten ağır yaralanmalar hayatını zorlaştırdı. Köyde yapılması planlanan aile evinin inşaatını ertelemek zorunda kaldı ve birkaç yıl sonra bugün projeye geri dönüyor. Pencerelerdeki tahtakurularının onu tehdit edeceğinden korkarak dl. Hatta yerel halk kendi güvenliği için dernek bile kuracak, o da buna izin vermiyor.


Olay, Vm tarafından da ülkemizde silah kullanımı ve karargah binalarının güvenliği ile ilgili bir sorun olarak görüldü. Güneyliler bu bölgede oldukça aktifler. Bölgede polisin eğittiği birkaç düzine spor kulübü var. Tbor bölgesinde son zamanlarda benzerliklerin de ortaya çıktığı Opaany'ye gitmeye değer. Şehir mülkünde bulunan Ekanick Stelnice'nin faaliyetleri kazadan bu yana askıya alındı.


Birkaç müteahhitten değirmendeki araziyi isteyeceğim ama tahtakurusu olarak bu burada işe yaramıyor ve yaramayacak. Oraya mağazalar yapılmalı. Kısa bir süre önce belediye meclisi bu konuyu tartıştı. Tbor belediye başkanı tpn Pavlk, Stoklasn Lhota halkının korkmasına gerek olmadığına dair güvence verdi.