Yılbaşı gecesi devrilen ve izinsiz silah taşıyan adamın evinde gizli üreme alanı vardı

Agronomía’da yılbaşı günü bir arabanın diğerine çarpıp devrilmesine neden olan muhteşem bir kaza, beklenmedik bir türetme vardı: soruşturma sona erdi gizli bir kuluçkahanenin sökülmesi sağlık durumu kötü olan 13 safkan köpeğin kurtarılması. Flores’te bir çiftliğe düzenlenen baskında yarım binin üzerinde mermi ve 3 silah da ele geçirildi.

Olaylar zinciri, yılın ilk gününün sabahında José Pedro Varela’nın köşesindeki San Martín Bulvarı’nda meydana gelen bir araba kazasının ardından başladı. Bir Fiat Cronos, sağında seyreden bir Renault’ya arkadan çarptı ve her iki araç da kaldırımda devrildi.

Olay yerine gelen AYNI personel, çoklu travma geçiren 3 kişiye hayati tehlike oluşturmadan müdahale ederek hastaneye kaldırdı. Bu sırada polis memurları arabalardan birinin içinde bulundu. ateşli silah, Bersa 380 tabanca iki sekiz mühimmat şarjörüyle.

Daha sonra sürücünün atış eğitmeni olduğu ve silahlara ait belgelere sahip olduğu ortaya çıktı.ama taşıma izni yok.

Kuzey Flagrance Birimi, sürücünün daha fazla birime sahip olabileceğinden şüphelenerek usulsüz silah bulundurma iddiasıyla soruşturma başlattı. Bu bağlamda, 31. Mahkemeden sorumlu Yargıç Susana Parada’nın yetkilendirdiği, soruşturma altındaki sürücünün evinde arama emri talep etti.

İşlem sabahın erken saatlerinde Canes Şubesi ve Şehir Polisinin Metropolitan Özel Harekat Dairesi (DOEM) işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Eve vardığında polis, adamın mülkün bir bölümüne kurduğu 18 köpek kulübesinin bazılarında kötü koşullarda kilitlenmiş 13 büyük köpeği olduğunu keşfetti.

Görevliler kurtarıldı 6 Rottweiler, dördü yavru, 5 Brezilya Fila ve 2 Belçika Malinois. Hepsi büyük köpeklerdir. Kuluçkacılık faaliyeti CABA içerisinde açıkça yasaktır.

Dedektifler ayrıca iki adet Bersa TPR9 9 milimetre kalibreli tabancaya (bunlardan biri değiştirilmiş sürgüye ve Roni kitine sahip) ve bir Bersa .22 LR kalibreli tabancaya el koydu.

Ayrıca, 79’u oyuk uçlu olmak üzere 609 adet 9 milimetre kalibreli mermi fişeği, 33 .380 ACP kalibrelik mühimmat, 341 .22LR kalibrelik fişek (291 oyuklu), 28 adet 12/70 kalibrelik av tüfeği mühimmatı ve 13 adet ticari tanıtım kartı ele geçirildi. köpek yetiştiriciliği.

Ateşli Silahlar ve Kontrollü Malzemelerle İlgili Yasadışı Suçları Soruşturmadaki Uzman Savcılık Birimi (UFIARM), federal savcı Gabriel González Da Silva’nın yönetimi ve María Paz Cantoni’nin yardımıyla davada işbirliği sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir