Yeni doğmuş bebeğini beş bıçak darbesiyle öldürmek istedi, onu çantaya koydu ve şimdi onu tekrar görmek istedi

Posadas 2. Ceza Mahkemesi, kendisine saldırmakla suçlanan genç kadını yargılamaya başladı yeni doğan kızına beş bıçak darbesi ve eyalet başkentinin batı bölgesindeki bir dere kenarında bir çantanın içinde bırakın. Tartışmanın odak noktası, olup olmadığını belirlemektir. Rita Marianela Cervantes Martínez (31) savunmanın iddia ettiği gibi bilinçli veya lohusalık psikozu altında hareket etmiştir.

Tedbir amaçlı tutuklulukla yargılanan ve reşit olmayan çocukla ilişki kurma, hırsızlık ve medeni hali değiştirme suçlarından dolayı adam öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanan kadın, adliyeye sevk edildi. Haber ve Ulusal İnsan Hakları Bakanlığı Habere Erişimin Tanıtılması ve Güçlendirilmesi Ulusal Müdürlüğü’nden iki avukatın desteğiyle.

Oda hizmetçileri César Yaya, Gregorio Busse ve Carlos Giménez, aralarında sanığın akrabaları, yaralı bebeği bulan genç adam ve tıp uzmanlarının da bulunduğu 33 kişinin ifadesini dinleyecek.

Davanın savcısı Vladimir Glinka, dosyayı detaylı olarak bilmesine rağmen “sıfırdan başlamak ve objektif olmak, tüm bu gerçekleri görebilmek” niyetiyle geldiğini zaten açıklamıştı. Her kişinin hangi noktadan hareket ettiğini bilin ve eylemlerini değerlendirin. Hemen sonuçlara varmaya gerek yok. Bu davayı dinlemeye geldim çünkü Bunu anlamak benim için zor. Bunu neden yaptığını bilmek istiyorum“, dedi Cervantes Martínez ile ilgili olarak.

Yargılanmaya başladığı olay 7 Eylül 2020’de gerçekleşti. Rita, iki gün önce Posadas Yenidoğan Hastanesi’nde sorunsuz doğum yapmıştı. Eşi ve iki çocuğunun babasının hamilelik hakkında hiçbir bilgisi yoktu.

Haberin yaptığı yeniden yapılanmaya göre, öğle saatlerinden sonra Posadas’ın batı bölgesindeki evine gitmek üzere otobüse bindi.

Rita Marianela Cervantes Martínez gözaltına alındı ​​ve bebeğine saldırmaktan dolayı duruşma sırasında konuşacağına söz verdi. Fotoğraf El Territorio/Víctor Hugo Paniagua

Bu yolculukta ve hala belirsiz olan koşullarda genç anne ona saldırdı. bebeğe beş bıçak darbesi, bıçağın bıçağının sırtına saplanmış halde kalması. Daha sonra onu plastik bir torbaya koyup şehrin Batı Yakası’ndaki korkulukların yanına bıraktı.

Akşam karanlığında mekanın önünden geçen genç bir kickboks eğitmeni Çantanın hareket ettiğini fark etti ve yaklaşmaya karar verdi.birinin köpek yavrusunu terk ettiğine ikna oldum.

Onun kanlar içinde, hayati belirtileri olan çok küçük bir bebek olduğunu fark edince onu kollarına aldı ve birkaç blok koşarak Batı Radyoelektrik Komutanlığı’nın harekât üssüne doğru koştu.

Küçük kız hastaneye kaldırıldı, burada karmaşık bir ameliyat geçirdi ve iyileşmeyi başardı. Artık annesinin aile grubu ve babası tarafından korunuyor.

O zamana kadar Rita’nın kocası onun ortadan kaybolmasıyla ilgili bir rapor sunmuştu. Bunu ortağından bir gün önce söyledi. Ona miyomu aldırmak için mahalle hastanesine gideceğini söylemişti.. Ailesinden hiç kimse onun hamile olduğunu bilmiyordu ve karnı çok belirgin olmadığı için bunu saklamayı başarmıştı.

Polis onu farklı sağlık merkezlerinde aramıştı ancak Rita, en yakın arkadaşı Paula González’in kimlik belgesiyle kayıt yaptırmıştı. Geçtiğimiz aylarda aynı kimlikle birçok kontrolden geçmişti; bunların arasında hamileliğinin ortaya çıktığı ultrason da vardı.

Soruşturma savcısı Patricia Clerici’ye göre kadın, bebek sahibi olmak istemiyordu. Ve bunun kanıtı internet aramalarında şuydu: Evde kürtaj yaptırmak için adımlar.

Kızına saldırdıktan sonra eve dönen kadın, oradan yakınlarıyla iletişime geçti. Daireye vardıklarında, kızını elinden aldıklarını tekrarlarken onu ıslak ve şok içinde buldular.

Sanığa üç psikiyatrik muayene ve hatta tıbbi muayene yapıldı, ancak profesyoneller, savunucuların iddia ettiği gibi onun lohusalık psikozu altında hareket ettiğini doğrulayamadı. İfade veren bir psikiyatrist ve doktor Yakınlaştır Rita’nın bir hastalığı olduğunu söylediler Çocukluğunda kendi babası tarafından uğradığı cinsel istismarla bağlantılı olabilecek duygusal taşma.

Sözlü ve kamuya açık duruşmanın başlangıcında genç kadın, hakimler önünde ifade vermeyi reddetti ancak sürecin bir sonraki aşamasında bunu yapacağına dair güvence verdi.

Adli kaynaklar, kadının birkaç ay önce Kızıyla yeniden bağlantı kurmak istedi ancak bu ihtimal reddedildiEn azından Mahkeme bir karar verene kadar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir