Yeni bir şüpheliyi tutukladılar

A yeni tutuklama bu Salı gecesi gerçekleşti Tomás Tello’nun suçuSanta Teresita kaplıca kasabasında Yeni Yıl kutlamaları sırasında bir mafya tarafından vahşice öldürülen 18 yaşındaki genç adam. Bu şekilde zaten 10 kişi soruşturuldu Haber için.

Bilgiler yapılan açıklamalarla doğrulandı. TN ile Miguel Ángel PierriMağdurun ailesinin avukatlarından biri olan ve son tutuklanan kişinin yetişkin olduğunu söylemesine rağmen kimliğini belirtemeyen kişi. Ayrıca şüphelinin önümüzdeki birkaç saat içinde araştırılacak davanın savcısı tarafından.

Daha önce, sanıklardan Damián Kopelian’ın avukatı Carlos Dieguez, Tello’yu bıçaklayanın ve soruşturmacılar tarafından aranan “sarı bluzlu kişiyi” hedef alan kişinin müvekkilinin olmadığına dair güvence vermişti. Avukat, görüntülere göre ilk devriye arabası suç mahalline ulaştığında kaçmayı başaran kişinin “Saldırgan olduğu kesin” diye ekledi.

Video

Santa Teresita’da öldürülen genç adam günün 13 saati duvarcıydı ve bir rüya görüyordu

Bu Salı sabahı, Olay nedeniyle tutuklanan iki küçük çocuk ifade vermeyi reddetti Dolores Çocuk Teminat Mahkemesi 1 Adli Dairesi’nde María Fernanda Hachmann başkanlığında.

Gözaltına alınan yedi kişiden dördü aynı tutumu benimsedi. Savcı Pablo Gamaleri tarafından sorgulanmak zorunda kalan kişi. Bu arada geri kalan üç kişi, Salı gününün son saatlerinde sahil beldesi Mar de Ajó’daki adli merkezde ifade verdi.

Tomás Tello suçundan Damián Kopelian’ın yanı sıra 57 yaşındaki babası Avedis Kopelian, Federico Gonzalo Brandon (22), Carlos Omar Amestoy (29), Roberto Nicolás de Jesús Ochoa (27), Darío Javier Espinosa da tutuklandı. (33) ve asıl sanığın “El Kope” lakaplı kuzeni Aram Kopelian (27) tutuklandı. Yaşları 16 ve 17 olan iki çocuk da tutuklandı ve çocuk sorumluluğuna atandı.

Yargı başsavcısı şunları söyledi: Suçun nedeni “intikam”dı Noel hafta sonu düzenlenen bir parti için.

Tomás Tello’nun yüzlerce akrabası, arkadaşı ve komşusu, cenaze töreninin ardından cenaze törenine katıldı. Fotoğraf Federico Lopez Claro.

Bu Salı günü saat 18.30’dan sonra, Santa Teresita’daki bir cenaze evinden ayrılan ve öldürülen gencin yaşadığı evin önünden geçen cenaze alayının ardından maktulün yüzlerce akrabası, arkadaşı ve komşusu cenaze törenine katıldı. Mar de Ajó mezarlığına kadar yaklaşık 25 kilometre devam etti.

Tomás Tello’nun suçu

Etkinlik, Pazartesi günü sabah saat 7’den birkaç dakika önce Costa Bölgesi’nde bulunan Santa Teresita’da gerçekleşti.

Tomas Valentin Tello Yeni yılı arkadaşlarıyla sahilde kutladıta ki bir düzine kişi tarafından kovalanmaya başlayana kadar. Bu durumla karşılaşan şahıs kaçmaya çalıştı ancak denizin metrelerce uzağında yakalandı.

Komşu kasaba Mar del Tuyú’dan gelen genç, 44. Cadde ile Costanera Bulvarı’nın kesiştiği noktada bulunan bir eve sığınmaya çalıştı ancak taş ve şişelerle saldırıya uğramaya başladı. Ayrıca tekme, yumruk ve en az bir bıçakla.

Video

Bilinen şu ki, o andan itibaren kavga tüm sahil boyunca devam etti ve sonunda neredeyse dört blok ötede Tello’nun ölümüyle sonuçlandı.

Saldırının ardından Santa Teresita hastanesine kaldırıldı ve burada hayatını kaybetti. Otopsi, kurbanın “kalbin sağ atriyumunda meydana gelen yırtılma” nedeniyle öldüğünü doğruladı.göğsün orta hattında delik yarası“.

Dolores’in İşlevsel Talimat Birimi (UFI) 11 başkanı Savcı Gamaleri, olayın kapağını “kavgada cinayet” yerine “kasıtlı rekabet ve ihanetle ağırlaştırılmış cinayet” olarak değiştirdi; bu, ragbi oyuncularına uygulananla aynı nitelikti. Ocak 2020’de Fernando Báez Sosa’nın (18) işlediği suçtan hüküm giydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir