“Yani bana oğlumu benim yüzümden öldürdüklerini mi söylemek istiyorsun?”

Santa Teresita’da vahşice öldürülen 18 yaşındaki Tomás Tello’nun babası Daniel, Buenos Aires Eyaleti Güvenlik Bakanı’nı hedef aldı. Bunu, Axel Kicillof hükümetinin yetkililerinden Javier Alonso’nun, genç adamın aldığı tehditleri bildirmediği için kendisini sorgulamasından saatler sonra yaptı. “Yani bana oğlumu benim yüzümden öldürdüklerini mi söylemek istiyorsun?”Daniel öfkeliydi.

Tomás, Pazartesi günü erken saatlerde, yılbaşı kutlamalarının ortasında kendisine saldıran bir çete tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Birkaç videoya kaydedilen olayda, aralarında bu Perşembe günü ihtiyati tutuklama cezasına çarptırılan iki gencin de bulunduğu on tutuklu var.

Bakan Javier Alonso daha sonra Tomás’ın babasını, suçtan bir hafta önce aldığı tehditleri bildirmek için oğluyla birlikte karakola gitmediği için sorguladı. Onun sözleri Daniel’ı kızdırdı.

Adam, adalet talebinde ısrar etmenin yanı sıra, sezon boyunca bölgedeki güvenlik eksikliğini sorguladı ve eyalet yönetimini eleştirdi.

Tomás Tello’nun babası, Santa Teresita’da öldürülen genç adamın cenazesinde. Fotoğraf Federico López Claro

“Bu bir utanç. Kendisi ve onun için çalışan insanlar çalışıyor olsaydı bu durum önlenirdi.” dedi Tello. Kentsel Oyun.

“Santa Teresita halkının onlara ihtiyacı olduğunda, tatildeyken veya işe gönderdiği polis memurları yeni yılı kutlarken orada olmaları gerekiyordu” diye ısrar etti.

Bu anlamda, Tomás’ın 20’den fazla kişiden oluşan bir grup tarafından birkaç saat boyunca kumsalda başlayan ve bir süre sonra yedi blok ötede sona eren kavgayla kovalandığını yeniden canlandırdı: “Yazın ortasında polis yoktu. , her yıl benzer durumların yaşandığını bilerek.”

Tomás Tello, Santa Teresita'da öldürülen 18 yaşındaki genç.Tomás Tello, Santa Teresita’da öldürülen 18 yaşındaki genç.

O anda gözle görülür derecede öfkeliydi diskalifiye edilen Alonso ve şu cevabı verdi: “Şikayette bulunmayı düşünmedim çünkü önemli bir şey değildi. cararrotaBunu bana şimdi söyleyemezsin…Oğlumu benim yüzümden mi öldürdüler? Bunun anlamı?”.

Polis eksikliğine duyulan öfke ve “herkes için kalıcı” talebi

Daniel Tello ayrıca sahilde güvenlik personelinin bulunmamasını da eleştirdi ve bu konuda birçok tanığın da hemfikir olduğu bir nokta var. Ayrıca sadece oğlunu bıçaklayan şahsın değil, saldırıya karışan herkesin “ebedi cezaya çarptırılmasını” talep etti.

Merak etmeye devam etti: “Neden toplanmalarını engellemek veya kontrol etmek için polis göndermiyorlar? Bu her yıl oluyor. 38 yıldır Costa bölgesinde yaşıyorum, burada doğdum. Burada olup biten her şeyi biliyoruz. Hepsini biliyorlar”.

Ardından talebini yineledi: “Haber istiyoruz ve onun sağlıklı olmasını istiyoruz: herkes için kalıcı. “Orada olanların hiçbirini affetmeyeceğim.”

Ve tüm katılımcılara ağır ceza verilmesi talebini bir kez daha artırdı: “Ona vuran, şişe atan, yakalayan herkes için müebbet hapis cezası istiyorum. Bunların hepsi ömür boyu hapis cezası almalı.” “

Video

18 yaşındaki çocuğun bir evin önünde bırakıldığı son sahneyi gösteriyor.

Tomás sabah saat 7’den önce 44. Cadde ile Costanera Bulvarı’nın köşesinde öldürüldü. O yerden birkaç metre uzakta, arkadaşlarıyla birlikte sahilde Yeni Yılı kutlamıştı, ta ki hala bilinmeyen nedenlerle bir düzine kişi tarafından kovalanmaya başlayana kadar. Tomás kaçmaya çalıştı ama denizden metrelerce uzakta yakalandı.

Burada bir grup kişi, 18 yaşındaki çocuğa yumruk ve en az bir bıçakla saldırmaya başladı.

Öldürülen gencin babası Daniel gibi birçok tanık da olayın başında sahilde güvenlik personeli bulunmadığını ve devriye arabasının ancak Tomás bıçak yarasından ölmek üzereyken ortaya çıktığını söyledi.

Otopsi, kurbanın göğsünde kalbine zarar veren bıçak yarası olduğunu doğruladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir