“Yalnızca denersen uçmanın ne demek olduğunu bileceksin”

Gümrükler Genel Müdürlüğü bu Cuma günü ele geçirdi Formosa hakkında 4.200 kilo esrar Paraguay tescilli bir kamyonla taşınan ve değeri 200.000’den fazla olan 10 milyon dolar.

Operasyon, Jandarma Teşkilatı ile birlikte gerçekleştirilen inceleme sırasında başladı. Personel belgeler dikkat çekti Paraguay uyruklu bir kadının eşlik ettiği aracın sürücüsü tarafından sunuldu. Şüphe üzerine bir bilgi analizi yaptılar.

Yapılan incelemede kamyonun önceki gün Clorinda üzerinden ülkeye yüksüz olarak girdiği tespit edildi. Gümrük personeli ilgili fiziki kontrolleri ve uyuşturucu aramalarını gümrük yetkilileriyle birlikte gerçekleştirmişti. uyuşturucu karşıtı köpekler. Temsilciler her şeyin yolunda olduğunu doğruladılar.

Ancak 12 saat sonra Paraguaylı vatandaş güzergahta yapılan kontrolde şunları söyledi: taşınan yastıklı ceketler ve son varış yerinin Buenos Aires Eyaleti, San Martín olduğunu.

Daha sonra ajanlar, adamın bir ithalatın transit geçişini simüle ettiğini ve sunulan belgeler alabalıktı. Ayrıca, Kamyonun üzerindeki resmi Paraguay Gümrük mühürleri de uydurmaydı..

Daha sonra yetkililer kamyonu açtı ve işte o anda topaklar buldular orta boy koyu polietilen ile kapatılmıştır. Açtıklarında tipik koyu sarı renkli tuğlaları gördüler. güçlü koku.

İlgili narkotesti yaptıktan sonra, bunun olduğunu doğruladılar. Paraguay kökenli esrar. Toplamda 4.200 kg uyuşturucu dağıtıldı 132 paket Gümrük tarafından kaçırılanlar. Sürücü ve yanındaki yolcu gözaltına alındı.

Denetim sırasında acenteler üzerlerinde yazılı olan sloganı fark etti: “Süper ticari, en üst kalite. Eğer denersen uçmanın ne olduğunu anlayacaksın”.

Kamyonun ülkeye boş girdiği ve Chaco sınırına ulaşmasının 12 saat sürdüğü göz önüne alındığında, normal sürenin iki saat olduğu düşünülüyor. Uyuşturucu ülkeye yetkisiz adımlarla girmiş olabilir ve bu süre zarfında araca yüklendi.

Gümrük her şeyi Haberin kullanımına sundu. Soruşturmalar ve yeni prosedürler halen devam etmektedir. 2 Nolu Federal Mahkeme ve Formosa 2 Nolu Federal Savcılığı müdahale ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir