Vücudunun yüzde 90’ı yandı

A 20 yaşındaki adam elektrik akımına kapıldı Rosario’nun güneybatı bölgesindeki yer altı yüksek gerilim kablolarını çalmaya çalışırken. Bildirdiği gibi, Vücudunun yüzde 90’ı yandı ve sağlık durumu kritik.

Gerçek Bu pazar öğleden sonra yaşandı.19:00 civarında, 6100 Presidente Perón Caddesi üzerinde, Garzón ile Magallanes arasında, İl Enerji Şirketine (EPE) ait açık bir hendekte. O bölgenin tamamını besleyen yer altı yüksek gerilim kabloları buradan geçiyor.

Bu şirketteki işçiler, mahalle hizmetinin bir kısmını onarmak için kaldırımda hendek açmışlardı.

Polis tarafından Ezequiel Francisco A. olarak tanımlanan genç adam, kabloları çalmak amacıyla kuyuya girdi, ancak Ciddi yanıklara neden olan bir elektrik şoku aldı.

Mahallede yapılan aramanın ardından Rosario Bölge Birimi 32 Polis Karakolundan ajanların yanı sıra ayakta tedavi tıbbi hizmet birimi de olay yerine geldi.

Bir komşunun çektiği ve viral olan videoda genç adam elektrik çarpmasından birkaç dakika sonra görülüyor. Açık bir şok halinde ve vücudu neredeyse tamamen kararmış halde sendeleyerek dışarı çıkıyor.

Kuyu, Rosario’nun güney bölgesindeki elektrik imtiyaz sahibi şirket tarafından yürütülüyor. Fotoğraf: “EPE”

Görüntülerde duyulduğu üzere genç adam sağlık hizmetini beklesin diye bazı komşular ona “Orada kal, orada kal!” diye bağırıyor.

Söz konusu elektrik şoku ve sağlık hizmetinin gelmesinin ardından, kendisinin bakım için Clemente Álvarez Acil Durum Hastanesine (Heca) sevk edilmesi gerekti. “Genç vücudunun yüzde 90’ı yanmış halde içeri girdi”dedi hastane merkezinin müdür yardımcısı Laura Taljame.

Cadena 3 ile yaptığı görüşmede doktor, durumu nedeniyle “yoğun bakım odasına alındığını” açıklayarak, “çok kritik” olarak nitelendirdiği sağlık durumuyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Rosario: Genç suçlu, yüksek voltajlı elektrik şokuna maruz kaldıktan sonra elinden geldiğince kuyudan çıkıyor.  Fotoğraf: Video çekimiRosario: Genç suçlu, yüksek voltajlı elektrik şokuna maruz kaldıktan sonra elinden geldiğince kuyudan çıkıyor. Fotoğraf: Video çekimi

Taljame, “Nasıl gelişeceğini göreceğiz, ancak ciddi yanıklar nedeniyle durumunun son derece ciddi olduğunu aklımızda tutmalıyız. Suni solunum cihazına bağlı, ancak ciddi olduğunun farkında olmalıyız” diye açıkladı.

Soygunun suç ortağı olan 34 yaşındaki erkek kardeşi ise yara almadan kurtuldu ve polis tarafından 19 numaralı Karakolda gözaltına alındı.

İl Enerji Şirketi, sosyal ağ hesabı üzerinden “EPE personeli, yer altı kablolarının tahrip edilmesinin ardından Presidente Perón’da 6000’de çalışıyor. Bunun sonucunda iki yaralı hastaneye kaldırıldı” açıklamasını yaptı. X (eski Twitter) .

Rosario’nun güney bölgesinde yakın bir emsal

11 Ocak’ta elektrik hatlarından kablo çalan bir adam elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. Ayrıca Rosario’nun güney bölgesinde.

Polis kaynakları kablo hırsızlığının Rosario’da artan bir suç olduğunu doğruladı. Santa Fe Haber ve Güvenlik Bakanlığı’nın bu hafta yayınladığı istatistiklere göre, yalnızca Ocak ayında bu suçtan dolayı 87’si erkek ve 8’i kadın olmak üzere 95 tutuklu kaydedildi.

Télam’dan gelen bilgilerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir