Villa Gesell’de arkadaşı tarafından üzerine benzin dökülüp ateşe verilen genç hayatını kaybetti

19 yaşındaki genç, Arkadaşı tarafından üzerine benzin dökülüp ateşe verildi Geçen perşembe Villa Gesell’de ölü bu Pazartesi, vücudunu etkileyen yanıklar sonucu Vücudun yüzde 95’i.

Kurban Ian Franco GonzálezBuenos Aires’in Esteban Echeverría kasabasındaki Bicentenario Hastanesine kaldırıldı. Arkadaşı suçtan gözaltına alındı Elián Ciuffi, 23 yaşında, ‘ağırlaştırılmış cinayet’ suçundan yargılanıyor. Soruşturmada kendini savunurken, bunun bir “olduğunu” söyledi.kaza“ve “asla cinayet işlemeyeceğim”

Trajik olay, geçen perşembe öğleden sonra kaplıca kentinde 15. Cadde ve 106. Cadde’de bulunan bir mekanik atölyede meydana geldi. “Çocuğun büyükannesinin evinde bisikleti tamir ediyorlardı ve oradaydılar. Tartışmaya başladılar“, dedi Ian Franco’nun annesi Viviana Rotela, diyalog sırasında TN.

“Ona ne olduğunu bilmiyorum, Sekiz yaşından beri arkadaşlardı., onu evinden kovdular ve biz onu kendi evimize aldık. Oğlumun kaybettiği ceket yüzünden olduğunu düşünüyoruz. Birbirlerine vurmaya başladılar ve bir noktada Ian ona ‘hazır Elian, bu kadar’ dedi ve işte o zaman çocuk bir bidon benzin aldı ve onu arkaya attı,” diye bitirdi.

Yaralanmaları nedeniyle belediye hastanesine kaldırılan mağdur, burada stabil hale getirildi ve ameliyathaneye nakledildi. Toplam vücudun %95’i tehlikeye girdi“, Toplum Sağlığı Sekreterliği’nin ifadesine göre. Orada çeşitli müdahaleler yaptılar ve ardından acil servise götürdüler. yoğun terapi mekanik havalandırma ve “kararsız parametreler” ile.

19 yaşındaki Ian Franco González’in vücudunun yüzde 95’i yanıklardan zarar görmüştü.

Bu durum göz önüne alındığında, eyalet Sağlık Bakanlığı aracılığıyla kendisinin ciddi yanıkları olan hastalar için daha karmaşık bir merkeze sevk edilmesi istendi ve bunun için Bicentenario Hastanesi’ne gönderildi ve sonunda bu Pazartesi günü öğleden birkaç dakika sonra hayatını kaybetti.

Kaza olduğunu iddia eden sanığın soruşturması ve savunması

Pinamar Fonksiyonel Talimat Birimi (UFI) 4’ün başkanı Savcı Juan Pablo Calderon, davanın soruşturmasına müdahale etti, ancak önümüzdeki günlerde Verónica Zamboni başkanlığındaki Gesell’in UFI 6’sı müdahale edecek.

Davanın başlığı başlangıçta “ağırlaştırılmış cinayete teşebbüs “ortak bir tehlike yaratmak için uygun bir yöntemin kullanılması nedeniyle.” González’in ölümünden sonra suçlama, tamamlanmış cinayet olarak değiştirildi.

Sanık 2’nci karakolda kalmaya devam ediyor. Villa Gesell’den, savunmasında büyükannesinin evine bisiklet aramaya gittiklerini söyledi. ayağı kuyuya sıkıştı ve arkadaşının üzerine bir bidon benzin düşürdüğünü. Ona göre yangın daha sonra bir kişi tarafından başlatıldı. bir telin ürettiği kıvılcım.

Ayrıca oradan kaçmak istemediğini, bunun yerine Kurbana yardım etmeye çalıştım“tüm hayatı boyunca” tanıdığını söylediği kişi. Bu anlamda üzerine su ve kum döktüğünü ancak daha sonra annesini aramak için dışarı koştuğunu söyledi.

Bu arada davada ifade veren bir tanık, mağdurun şunları söylediğini duyduğunu belirtti: “Elián, bunu bana neden yaptın?”atölyenin kaldırımında alevler onu sardı.

İtibaren ceketinde bir kutu kibrit bulunmasısanık elbisenin kendisine ait olmadığını, kendisine ödünç verildiğini ve bu eşyanın cebinde olduğundan haberi olmadığını temin etti.

Şüphelinin tutuklandığı sırada elinde bir “organik olmayan psikoz” durumu nedeniyle engellilik sertifikasına sahip. Avukatı bu nedenle psikolojik ve psikiyatrik değerlendirme yapılmasını talep etti.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir