Vicente López’de çifte baba katili olmakla suçlanan Martín Del Río, ilk kez hapishaneden tahliye edildi: bugün böyle

Martin Del Río (49) Vicente López’in çifte baba katili olmakla suçlanarak bir yıldan fazla bir süredir tutuklu bulunuyor. O zamandan beri dışarı çıkmamıştı. Bu Salı günü kendisine karşı jüri davasının ilk ön duruşması yapıldı.

Del Río, en küçük oğlu José Enrique Del Rio (75) ve María Mercedes Alonso (72)Ağustos 2022’de onları Melo 1101’deki evlerinin garajında ​​öldürmekle suçlanıyor.

Suçla suçlanan tek kişi, bu sabah, önleyici tutukluluğunu sürdürdüğü Buenos Aires Cezaevi Hizmetinin (SPB) San Martín’in 48. Biriminden, Oral’ın bulunduğu San Isidro’daki 456 Centenario Bulvarı’ndaki adli binaya nakledildi. Mahkeme faaliyet gösteriyor Ceza (OKB) 7.

Adli kaynaklar, Del Río’nun jüri duruşmasından sorumlu Yargıç María Coelho önünde tek kelime etmediğini belirtti. Bu tartışmanın 2024 ya da 2025’te olabileceği konusunda henüz bir tarih yok.

“Duruşmanın tamamında konuşmadı ve kişisel bilgileri de istenmedi” dedi. Telam adli bir kaynak

Odada fotoğraf çekildikten sonra görülenlere ve duruşmada hazır bulunan kaynaklara göre 49 yaşına girdikten üç gün sonra, ile Del Río daha zayıf görünüyordu, düzgün bir saç kesimi vardı, her zamanki gözlükleri vardı, ciddiydi, üzgündü ve yüzünde belli bir endişe vardı.

Çifte baba katili olduğu iddia edilen ve bir yıldan fazla bir süre önce tutuklanan Martín Del Rio, Ağustos 2022’de anne ve babasını bir arabanın içinde vurarak öldürmekle suçlanacağı gelecekteki jüri duruşmasının ilk ön duruşmasını bugün yaptı. Adli kaynakların bugün bildirdiğine göre, Vicente López’in Buenos Aires bölgesindeki evinin garajı. Fotoğraf Telam

İnce açık mavi çizgili lacivert bir kazak, yosun yeşili pantolon ve kauçuk tabanlı kül rengi Crocs mokasenleri giyen Del Río, mahkeme salonuna kelepçeli olarak girdi ve özel avukatları Mónica Chirivin ve Gastón Leonel Salamon’un yanına oturdu.

Önde, Vicente López’in kendisini soruşturan ve bir suçun faili olduğu iddiasıyla mahkemeye çıkaran üç savcısından ikisi olan Marcela Semería ve Gastón Gómez oturuyordu. “İhanet, bağlantı, criminis causa (cezasızlık için öldürme) ve ateşli silah kullanımıyla nitelendirilen çifte cinayet”.

Savcıların yanı sıra Del Rio ailesinin tarihi avukatı Félix Linfante de vardı; bu süreçte sanığın ağabeyi Diego Del Río’yu özel bir kurban olarak temsil ediyordu; kendisi bu sabah TOC 7 genel merkezine gitmesine rağmen Tanık olarak ifade verecek, duruşmaya katılmadı kardeşiyle de yolları kesişmediKaynaklara göre.

Jüri davasının ilk ön duruşması bu Salı günü San Isidro'da gerçekleşti.  Fotoğraf TelamJüri davasının ilk ön duruşması bu Salı günü San Isidro’da gerçekleşti. Fotoğraf Telam

Bu Salı, tarafların her birinin davaya ilişkin teorilerini sunduğu ve tamamen teknik nitelikteki bir dizi ön duruşmanın ilkiydi. çağrılacak tanıkları arındırmak ve gelecekte sanığı yargılayacak olan popüler jüri üyelerinin her birinin anlayabileceği şekilde sözlü, basitleştirilmiş ve basit bir şekilde bir araya getirilmesi gereken deliller.

Sözcüler, bir saat sonra Yargıç Coelho’nun ara odasına giderek duruşmaların ikincisini 1 Mart 2024’e ayarlamaya karar verdiğini açıkladı.

Vicente López’de çifte suç: Beklenmedik bir değişime sahip şok edici bir vaka

Del Río Sr. ve karısı Alonso, 25 Ağustos 2022’de garajda saklanan Mercedes-Benz arabalarının içinde öldürülmüş olarak bulundu – kendisi üç kurşunla, kendisi ise bir suratından.

Martín Del Río'nun ebeveynlerinin çifte suçu Ağustos 2022'de meydana geldi. Fotoğraf TélamMartín Del Río’nun ebeveynlerinin çifte suçu Ağustos 2022’de meydana geldi. Fotoğraf Télam

Her ne kadar çalışan “teslimat” görevi yaptığı şüphesiyle gözaltına alınan ilk kişi olsa da delil yetersizliğinden serbest bırakıldı ve aynı yılın 7 Eylül’ünde savcılar, çifte baba cinayetinin faili olduğu iddia edilen çiftin “Pato” lakaplı en küçük oğlu Martín’i tutukladı. María “Ninfa” Nina Aquino nihayet Şubat ayında beraat etti.

Soruşturmanın kilit noktası şuydu: güvenlik kamerası videolarıKurbanların en küçük oğlunun, savcılığa göre önceki gün, yani 24 Ağustos 17:33 ile 18:30 arasında, anne ve babasını arka koltuktan infaz ederek çifte cinayeti işleyen şüpheli katil olduğu belirlendi. 9 milimetre kalibreli tabancayla arabanın.

Video

Kurbanların oğlu Martín del Río tutuklandı. Belediye kameraları onun çifte cinayet mahallinde yerini tespit etmede önemli rol oynadı.

Del Río, birçok tanık tarafından “kapşonlu yürüteç” Sadece yapıları ve fiziksel yapıları nedeniyle değil, özellikle de vücut yapıları nedeniyle farklı görüntülerde kurbanların evi yönünde hareket ettikleri ve sonra oradan uzaklaştıkları görülebilmektedir. “yürüyüş şekli”Birlikte sol bacağındaki kusur Çocukluğunda yaşadığı sıkıntı, düz bir çizgide yürümesine izin vermemesi ve ailesinin ona “Ördek” lakabını takmasına neden oldu.

Onu suçlayan diğer deliller, sanığın arabasında, cesetlerin bulunduğu garaj kapısını açan babasının uzaktan kumandasının ve “Remax” emlak ofisinden alınmış, “kukuletalı adamın” taşıdığı görülen çantanın aynısının bulunmasıdır. . ” videolarında.

Buna karşılık, cep telefonu açıldı ve Núñez’de coğrafi konumu belirlendi, ancak yürüyüşçünün Buenos Aires mahallesinden kurbanların evine gidip geldiği süre boyunca hiçbir aktivite olmadı.

Video

Vicente López’de çifte baba katili: Martín Del Río’nun ailesini öldürdükten sonra kayınpederinin evine gittiğine inanıyorlar

Her ne kadar kurbanların evindeki kameralardan alınan görüntülerde DVR’da olduğu gibi cinayet silahının atıldığı düşünülse de silahın atıldığı düşünülüyordu. Bersa Mini Thunder 9 milimetre Çifte suçta kullanılan silah, kurbanların hafta sonlarını geçirdikleri San Diego de Moreno’daki kır evindeki bir kasada bulundu ve polisin incelemesi sırasında kaçırıldı.

Savcılar için, Çifte baba katlinin nedeni ekonomikti ve bununla ilgili olarak taleplerinde iki husustan bahsettiler: Bir tarafta, mağdurların aynı gün lüks bir daireye taşınacaklarını düşündükleri hayal kırıklığı yaratan emlak operasyonu. “Chateau Libertador” binası Del Río Jr.’ın asla tamamlayamadığı Núñez’in hikayesi ve diğer yandan ebeveynlerinin garajlarını, mülklerini ve araçlarını yönettiğinden beri aile şirketlerinde yaşadığı kötü mali yönetimi keşfedeceklerdi.

Télam’dan gelen bilgilerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir