Uyuşturucu kaçakçısıyla bağlantılı cinayet vakaları

Gabriel Guillermo Lencina 29 yaşında olup cinayet ve cinayete teşebbüsten 22 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. Bu Salı gecesi, polis memurunun öldürüldüğü Rosario’daki Eyalet Hastanesine aramaya gittikleri mahkum o. Leoncio Bermudez (42) ve bir kadın bacağından yaralandı.

Kendisi 2013 yılından bu yana tutuklu bulunuyor (Piñero hapishanesinde tutuluyor) ve Santa Fe Eyaleti Güvenlik Bakanı Claudio Brilloni’nin tanımladığı gibi pulmoner pnömoni nedeniyle sağlık merkezine götürüldü. “tüberküloz”.

Yetkili, “Onu Eyalet’e transfer etmeyi ayarladılar ve bugün (bu Çarşamba) taburcu edilecekti” dedi. Radyo İki Rosario’dan.

Ana hipotez, onu kurtarmak için Lencina’ya gittikleri yönünde. Binaen Rosario3sahip olmak Cezaevinde “örnek” davranış ve “çok iyi” konsepttemizlik ve bakım görevlerini yerine getirir.

Ayrıca Los Monos ile bağlantısı olmasına rağmen hiçbir bağlantısı olmayacak. Hernán Ramón “Lichi” RomeroŞehrin kuzey kesimindeki Nuevo Alberdi’de bir uyuşturucu klanının başı olduğu belirlenen ve şu anda tutuklu.

Buna göre Başkent Rosario’lu Romero, yasadışı bir derneğin lideri olarak cezasını çekiyor ve şimdi bir adamı kaçırmak ve öldürmeye teşebbüsten 28 yıl hapis cezası talep edecekleri duruşmayı bekliyor.

Cantero çetesiyle bağlantılı olduğu iddia edilen 37 yaşındaki “Joselito”, evinin kapısında yakalandı, bir kutuda esir tutuldu ve burada hapishaneden gelen emir üzerine görüntülü görüşme yoluyla dövüldü. onu ölüme terk ettiler onu bir rotada vurduktan sonra.

Rosario medya kuruluşu, “Çetenin diğer üyeleri ve ailesi zaten mahkum olduğundan, Los Monos çetesiyle savaşın başlangıcında işlenen bu suçun azmettiricisi olarak kabul ediliyor” diye ekledi.

Aralık 2021’de Romero, savcı Patricio Saldutti’nin 28 yıl hapis cezası talebini sunduğu duruşmaya hazırlık duruşmasına tabi tutulmuştu.

Onu, mağdurun yaralanması, üç veya daha fazla kişinin katılımı ve küçüklerin müdahalesi nedeniyle üç kat ağırlaştırılmış zorlayıcı özgürlükten yasa dışı yoksun bırakma suçlarının ortak yazarı olarak suçladılar.

Bir kişinin yargılanmayı beklerken hapsedilmesi için azami süre dolduğundan, bu perşembe günü savcı Saldutti, Romero’nun tutukluluk süresinin olağanüstü uzatılmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir