Uruguay’da fuhuş yapmak üzere Punta del Este’ye gelen üç Arjantinli kadın kaçırıldı.

Yaşları 25 ile 30 arasında değişen üç Arjantinli kadın, Punta del Este fuhuş yapacak iki adam tarafından davet edildi. Ancak Uruguay kıyısındaki sahil kentine vardıklarında koşullar değişti: belgeleri aldılar, kaçırıldı ve onları kendileriyle cinsel ilişkiye girmeye zorladı.

Olayda, bir Arjantin vatandaşı ve bir Uruguay vatandaşı cinsel istismar amaçlı insan kaçakçılığı suçundan gözaltına alındı.

Kadınlar ancak Punta del Este’ye vardıklarında erkeklerin Maldonado’daki daire için kendilerinden kira ücreti aldığını ve gelirlerinin bir kısmını seks işçisi olarak alıkoyduklarını fark ettiler. Ayrıca, daha sonra tutuklanan ve suçlanan kişiler pezevenklermekandan ayrılmaları yasaklandı izinsiz ve onları iletişimsiz tuttular. Sadece telefonda konuşabiliyorlardı onların huzurunda.

Adamlar kurdu cep telefonu takipçileri kadınların barınma yerlerini yalnız bırakmalarına izin vermedi.

Video

Belgelerini aldıklarını ve cep telefonlarına takip cihazı yerleştirdiklerini söylediler.

8 Ocak Pazartesi sabahı saat 8:30 sıralarında polis, Ancap servis istasyonunda kaçırıldıklarını iddia ettikleri için yardım isteyen iki kadın hakkında ihbarda bulunan 911 çağrısına hemen yanıt verdi.

Kadınlar kendilerini kötü hissediyormuş gibi davranıp erkeklere sordu tuvalete gidebilmek, bunu kabul ettiler. Tam o sırada yerel bir çalışandan yardım istediler, o da polisi aradı.

Kurbanlar, Arjantin plakalı bir Volkswagen Gol arabasından inmişlerdi; içindekiler, polisin geldiğini fark edince, kaçtılar. Kanal 12’de yayınlanan Telemundo haber programına göre kadınlar, Uruguay’a geldiklerinden beri yaşadıkları dehşet anlarını anlatmaya başladı.

Daha sonra araştırmacılar, aracı Punta del Este’nin Kennedy yerleşim bölgesinde Isabel de Castilla ve San Pablo’nun köşesinde buldu. 47 yaşındaki Uruguaylı CARR tarafından işgal edildi. sabıka kaydı olanve JPC, 40 yaşında ve Arjantin uyruklu, sabıka kaydı yok. Her ikisi de araçla birlikte araştırmacılar tarafından sorgulanmak üzere Maldonado’ya götürüldü.

Punta del Este’de aldatılıp kaçırılan kadınların hikayesi

Gözaltına alınan erkeklerin tanıdığı Arjantinli kadınlar yetkililere şunları söyledi: fuhuşta çalışacaklarını biliyorlardı. Ancak Uruguay topraklarına ayak basar basmaz adamlar telefonlarına el koydular, üzerlerine takip cihazları yerleştirdiler ve Mekanı terk etmeleri yasaklandı. yanlarında olmadan kalıyorlardı.

Davadan sorumlu Savcı Mabel Brites, bir sosyal hizmet görevlisiyle birlikte davayı daha derinlemesine incelemek için mağdurlarla görüştü. Ayın 9’u Salı günü polis, gözaltına alınan Uruguaylının Hipódromo semtindeki evini denetledi ve burada kadınların tüm eşyalarını teslim etti. Kurbanlar maruz kaldı tıbbi ve psikolojik uzmanlık polis gözetiminde.

Her şey gösteriyor ki kadınlar Gözaltına alınan iki adam tarafından zorlandılarEkonomik çıkar elde eden ve kurbanların cinsel ilişkilerini koordine eden, kaçmalarını önlemek için onları sürekli kontrol eden ve sonunda bunu Pazartesi sabahı başaran kişi.

Dava, Aile İçi ve Cinsel Şiddet konusunda uzmanlaşmış San Carlos 1. Vardiya Savcılığı tarafından soruşturuluyor. Polis Maldonado’nun evine baskın düzenledi ve Perşembe günü yapılan duruşmada Uruguaylı Yargıç, Uruguaylı ve Arjantinliyi suç duyurusunda bulunmaya karar verdi. cinsel istismar amaçlı insan ticareti.

Her ikisi de önleyici gözaltında kalmaya devam ediyor 180 gün boyunca cezai süreç sırasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir