Uma cinayetiyle ilgili olarak halihazırda dört kişi tutuklandı ve yeni bir suç ortağı arıyorlar

Diğer iki şüpheli ise Uma Aguilera’nın vahşice öldürülmesi Patricia Bullrich’in gardiyanlarından birinin kızı olan (9), Güvenlik Bakanlığı’nın da doğruladığı üzere bu Perşembe günü tutuklandı. Zurna. Güvenlik Bakanı da Federal Polis soruşturması nedeniyle “yeni bir suç ortağının” arandığını ekledi.

Bu perşembe itibarıyla davada halihazırda dört kişi tutuklanmış durumda. Bullrich, X hesabında yayınladığı bir gönderide gözüne bir şüpheli daha ekledi.

Güvenlik Bakanı, “Federal Polisin soruşturması sırasında, Umma (aynen böyle) cinayetinde yeni bir suç ortağının izine rastlandı. Onun peşine düşüyoruz. Tüm sorumlular, yaptıklarının bedelini ödeyecek” diye yazdı.

Daha önce resmi bilgiler, iki yeni tutukluyla birlikte onların da zaten yakalandığını ortaya çıkarmıştı. Uma’yı öldürdüğünden şüphelenilen herkes.

Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich’in açıklamasına göre yeni tutukluların kimlikleri “Patoto” lakaplı Miguel Papaz Romero ve “Paraguayo” lakaplı Guillermo Romero Molinas olarak belirlendi.

Bullrich sosyal ağ X aracılığıyla kutlamayı “Umma’nın katillerinin hepsi mahkumlar” diye kutladı. Yetkili, gözaltına alınanların isimlerini verdi ve şunu vurguladı: “Bugün sebep oldukları tüm acıların bedelini ödemeye başlıyorlar“.

İki şüphelinin tutuklanmasını sağlayan Federal Polis operasyonu Marcos Paz’daydı.

Suçtan tutuklanan ilk kişi Patricio Valentín García (22), evine yapılan baskında Uma’nın katillerinden birinin giydiği ve kameralar tarafından kaydedilen beyaz çizgili siyah ceketin ele geçirildiği sırada ele geçirilmişti. güvenlik ve Axel Emiliano Rojas (20), takma adı “Pelusa.”

Rojas’ı saat 5:10’da kız arkadaşı ve bir arkadaşıyla birlikte San Pedro’da Almafuerte Caddesi 3300 adresindeki tehlikeli bir evde buldular. Onlara banyolu bir oda kiralayan Iván, kendisine tüm ay boyunca 50.000 peso ödediklerini ve Rojas’ın hiçbir zaman yüzünün görünmesine izin vermediğini söyledi.

Uma’nın suçu, geçen Pazartesi günü saat 8.48’de babası Eduardo Aguilera’nın Villa Centenario’da yaşadığı evin garajından Ford Ka arabasıyla sivil kıyafetlerle çıkmasıyla meydana geldi.

Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, polis henüz sokağa inmemişken, çalıntı siyah bir Toyota Corolla arabası önünü kesmiş ve iki silahlı suçlu dışarı çıkıp onu soymak niyetiyle yaklaşmıştı.

Aguilera hızlanarak kaçmaya çalıştı ve suçlular aracın arkasına doğru ateş etti.

Bölgedeki güvenlik kamerasından alınan videoda, silahlı saldırının ardından suçluların geldikleri araca geri döndüğü, Uma’nın babasının ise birkaç metre ileride durup yardım etmek için arabanın arka kapısını açtığı görülüyor. senin kızın.

Axel Emiliano Rojas (20), takma adı “Pelusa”, Uma suçundan tutuklananlardan ikincisi.

Perşembe günü bilinen otopsiden elde edilen tıbbi-yasal değerlendirmelere göre, Uma’nın, yapılan tedavi çabalarına rağmen ölümcül beyin hasarına yol açan kafatasından kurşun yarası aldığı belirlendi.

Belirttiklerine göre merminin yörüngesi önden arkaya, aşağıdan yukarıya ve soldan sağa şeklinde belirlenmiş, bu da yıkıcı bir darbe anlamına geliyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir