Ülkeyi ziyarete döndü, kaldırımda kahve içiyordu ve Bernal’de sırt çantasını çalmak için onu başından vurdular

Bruno, menşe ülkesi Arjantin’i “iyi haber” için ziyarete geldi: birkaç hafta içinde aileyi genişletecek bir hamilelik. Güvensizlik nedeniyle ABD’ye gitmişti. Bu perşembe sabahı kayınbiraderiyle birlikte bir seçim yaptılar. Kahvaltı yapmak için kaldırımdaki masa saat 11:30’da Bernal’da bir barda. diyorlardı kendilerini güvende hissettiklerini, sokaktan kaygısız birkaç santim uzakta. Tam o anda, elinde silahı olan bir suçlu aniden ortaya çıktı ve – daha sonra açıklayacağı gibi – onu başından vurdu “ziyaretçiye”. Hepsi bir bilgisayar, bir çift gözlük, para ve belgeler içeren bir sırt çantasını almak için.

“5 yıldır burada yaşamıyorum” “Güvensizlikten dolayı ayrıldım” mağdur, şiddet içeren olaydan neredeyse dokuz saat sonra bunu söyledi. Suçlu silahı ona doğrulttuğunda gösterdiği ölçülülüğü hâlâ koruyordu.

Bruno ve eniştesinin meyve suyu eşliğinde kahve içtikleri barın güvenlik kameralarına yansıyan soygun kaydında, “sakin” göründükleri bir sohbetin son anları izleniyor.

“Konuşma güvensizlik etrafında dönüyordu ve O an bir güvenlik duygusu yaşadık. Ne kadar sakin göründüğümüzden, belki de bizim gibi bazı sektörlerde güvensizliğin bulunmadığından bahsediyorduk” dedi. TN. Ancak davetsiz bir misafir ve şiddet onunla çelişmeye başladı.

Geceleri, kayınbiraderiyle birlikte keyif aldığı rengarenk mavi ve yeşilin aksine, neredeyse kendi ruh halinin bir yansıması olan siyah bir tişört giyerek, “Bu kader, karma” dedi teslimiyetle. 11:39, suçlu sahneyi değiştirdiğinde.

“Sabah 11.30’da Bernal merkezde kahve içiyorsunuz. Kayınbiraderimle birlikteyiz ve yan tarafta bir aile masası var. Videoda sadece bir kişinin oturduğunu görüyorsunuz. kaçıyor ama daha çok insan vardı. Bu bağlamda, sakin olduğumuz bir durumda, bu durum ortaya çıkıyor. Kimse onu aramıyor ve sen buluyorsun,” diye düşündü Bruno.

Bernal’de ziyarete gelen Arjantinliye şiddetli soygun

Çekim kısa sürüyor, yarım dakikadan az. Ama bu ezici. Aniden saldırgan açık mavi kot pantolon, gri tişört ve koyu renk gözlük giymiş olarak belirir. Silahı iki elinizle tutun. Sadece Bruno’yu işaret ediyor. Bir çanta ve para istiyor. Ayrıca mağdur, “Sahip olmadığım bir şey daha” dedi.

Saldırgan Bruno’nun sandalyesine yaklaşıyor. Kolunu uzatıyor ve kurbanın potansiyel saldırganın ulaşamayacağı bir yerde bıraktığı siyah sırt çantasını arkasından çıkarıyor.

“Burada yaşamıyorum, 5 yıl önce taşındım ve en temel dönüm noktası o dönemdeki güvensizlikti. Her zaman geri dönme arzusuyla çünkü ülkenizden uzakta olmak en zoru. Bu geziden çok mutlu ve heyecanlıydık. . Gittikçe büyüyen aileye güzel bir haber için geldik.” ziyaretinin samimiyetini ortaya koydu.

Ancak, bir zamanlar onu korkutan aynı şiddetin yaşandığı o anlarda, her türlü refah ve topraklarıyla yeniden birleşme duygusu seyrelmişti. “Döndükten bir hafta sonra aniden, [el viaje] bir gerçekle bitiyor belki de aile küçülüyordu. “Düşünüp videoyu izleyince kendime geliyorum: Beni kafamdan vurdular.”

Bernal’deki şiddetli soygunun kurbanı, “Beni tetiklediğini görebiliyorsunuz” dedi

Çipin yerleşmesi Bruno’nun gün içinde biraz zamanını aldı. Videoda kayınbiraderine kendisinden “her şeyini” aldıklarını söylediğini duyabiliyorsunuz. Sakin görünüyor ama hiçbir şeyden haberi yok: Hiçbir tepki vermeden kalıyor.

“[El delincuente] Bana bir çanta ve paradan bahsetti. Bir sırt çantam, biraz param ve bilgisayarım vardı. Beni tepkisiz bırakan şey bu iki şey. Kafamda bir silah bul, videoda duyulduğu ve görüldüğü için tetiklendive benden bende olmayan başka bir şey istiyorsa, o zaman bu duruma inanmayan bir ifade takındığımı görebilirsiniz,” tepkisini açıkladı.

Bernal’in merkezindeki polis karakoluna bir bloktan daha yakın bir mesafede bulunan şekerci dükkanında her şey hızlıydı.. Ve yanıtlar birbirinden farklıydı. Bruno’nun kayınbiraderi hırsızdan uzaklaşmak için neredeyse refleks olarak sandalyesinden kalkıyor. Başka bir adam koşarak dışarı çıkıyor ve neredeyse rekor bir sürede karşıdan karşıya geçiyor ve odağını kaybediyor. Binadan çıkan bir kadın ise sanki birkaç santim ötede olup biteni görmezden gelmiş gibi sakin bir şekilde yürümeye devam ediyor.

Bruno, Polisin “hızlı bir şekilde geldiğini” açıkladı. Ama yirmi saniye içinde kafayı aldı. Fırtına öncesi konuşmasında düşündüğünün aksine, bu perşembe gecesi, ABD’den farklı olarak Arjantin’de yerel güvenlik güçlerinin “gelirler, oradalar ama ne yaparlar?” eleştirisini yaptı.

Yurt dışına dönmeden önce, “Orada durum farklı, hareket ediyorlar ve bu tür şeyler olmuyor” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir