Tutuklu “muhbir” için notun içine kurşun bıraktılar

Kentte uyuşturucu tehdidi tespih boncukları durmuyorlar Bu hafta zaten üç olay yaşandı ve sonuncusu bu Çarşamba sabahı şehrin kuzeybatısındaki bir sağlık merkezinde kaydedildi.

Not, hangi Üzerine bantlanmış bir kurşun vardısabah saat yedide, ilk çalışanlar Rucci mahallesindeki 2200 Mena Caddesi’ndeki 1° de Mayo tesisine vardıklarında bulundu.

Korkutucu mesaj, uyuşturucu kaçakçılığı suçundan cezasını çeken bir tutukluya yönelikti ve “ispiyonlamak“ve otobüs şoförü César Roldán’ın suçunun ve Santa Fe valisine yönelik tehditlerin arkasında olmak, Maximiliano Pullaro.

Sağlık merkezinin müdür yardımcısı Francisco Sueiras, yaşananlardan sonra “işçilerin şaşkına döndüğünü ve endişelendiğini” söyledi.

“Notu ne zaman bıraktıklarına dair hiçbir bilgimiz yok” dedi. Kanal 3 de Rosario, “Bunlar bu kurumu aşan şeyler” dedi.

Tehdit Bu, bu hafta şu ana kadar meydana gelen üçüncü olay. Santa Fe şehrinde.

Pazartesi gecesi suçlular, 3800 Winter Street civarında 130 numaralı hattaki bir şehir içi otobüse ateş açtıktan sonra korkutucu bir not gönderdiler.

Mektup, Coronda kasabasındaki eyalet hapishanesinde tutuklu ve Piñero’daki Cezaevi Birimi 11’de tutuklu hücresi olan Vali Pullaro’dan bahsediyordu.

Rosario’da öldürülen otobüs şoförü César Roldán.

Ayrıca bu Salı günü polis şunu buldu: servis istasyonunda bir not Rosario’daki Avellaneda ile 27 de Febrero bulvarlarının köşesinde bulunan ve yine vurulan Özel Harekat Birlikleri (TOE) karargâhında bulunan bir diğeriyle aynı içeriğe sahip.

Santa Fe Hükümeti bu olayları ve eyalet liderine ve ailesine yönelik diğer tehditleri şu şekilde kaydetti: Gözaltı koşulları sertleştirilen suç çetesi üyelerinin “tepkisi”.

ile yapılan bir röportajda ZurnaPullaro, “ateşli saldırılara ve bana ve aileme yönelik tehditlere verdikleri tepkinin bununla ilgili olduğunu” analiz etti.

“Onları tam anlamıyla rahat edecekleri bir yerden çıkardık, çünkü devletin onlara verdiği yer olan cezaevlerinde suç işlediler, orası onlar için en iyi yerdi. Onları tecrit altına alıyoruz, aile ziyaretleri yok. Onları sadece perde arkasında görüyorlar, kendilerini ve avukatlarını. Sürekli izleniyorlar, verandaya çıktıklarında bile sinyal bozucular takıyorlar” dedi.

Yetkili, gözaltına alınan uyuşturucu kaçakçılarının “cezaevinden suç örgütlerini yönetme yetkilerinin kesildiğini” vurguladı.

Pullaro haftalar önce, “Ne yazık ki, yönetimim başladığından beri buna zaten alıştım, ancak Santa Fe ili ve Rosario şehrinde suçla mücadeleye devam etme sürecini onaylamak istiyorum.” diye uyardı.

Kendisi özel gözetim altındayken, güvenlik nedeniyle ailesi artık şehirde yaşamıyor.

Kendisine “iyi bakıldığını” ve yıllarca süren çalışmalarının devam ettiğini temin eden vali, “Bizi korkutamayacaklar, biz o anlamda çalışmaya devam edeceğiz. Emniyet Bakanlığı bu anlamda çok sağlam” diye ısrar etti. Güvenlik Bakanlığı ona “bu şiddet yanlısı suçlulara” karşı nasıl korunacağını öğrenmesine izin verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir