Tutuklamalara yol açan “Hentai Mafyası”nın sesleri

M: Merhaba evet, iyi günler.

M: Biz biriz terörist grup ve Massa’nın karargahına bomba yerleştirdikCorrientes ve Dorrego adres binasında, Chacarita, C Kompleksi.

Tehdit en son 911’in telefon numarasına ulaştı 22 EkimResmi başkan adayı ve Javier Milei’nin bir sonraki ikinci turdaki yerlerini doğruladığı seçimlerin ortasında. Bahsedilen hedef aynı zamanda Ekonomi Bakanıydı, daha doğrusu Peronizm’i temel alan kültür merkezi ve bowling salonu.

Bu, polisin o öğleden sonra yanıt vermek zorunda kaldığı birkaç telefon tehdidinden biriydi ve bunların tümü kendisine “Hentai Mafyası” adını veren bir grup gençten oluşan bir çete tarafından gerçekleştirildi. 30’dan fazla sahte bomba tehdidi yerleştirdi son haftalarda.

Polis yetkililerinin, çeşitli bölgelerden uzmanların işbirliğiyle yürüttüğü soruşturmaya göre, Terörle Mücadele ve Siber SuçlarTehditlerin birden fazla yolla yapıldığı tespit edildi telefon hatları Çağrıları yönlendiren yeni bir teknoloji kullanan Telecentro internet bağlantısı aracılığıyla.

Yazar M. idi. Llavallol’dan 18 yaşında bir genç kiminle yaşıyor babaA Buenos Aires’in eski komiserihoşnutsuz ve tehditler için de tarih. M., aramalarda “Rodrigo Teniente” gibi davrandı. Ayrıca dolandırıcılık geçmişi de vardı.

Casa Rosada’daki tehdit

-911 Operatörü: Size söylediği tek şey bir Başkanlık odasında bomba patladı önümüzdeki birkaç dakika içinde.

-911: Ve sokak, bana söyleyebilir misin? Bana Plaza de Mayo’yu anlattın mı?

911: Adınız ve soyadınız nedir?

911: Kesip ileteceğim.

M.: Hazırım, çok teşekkür ederim.

M. ve diğer iki suç ortağı vardı gözaltına alındı Bu Cuma gününün erken saatlerinde Conurbano’nun farklı yerlerinde. Gecikince M.’nin “Her sabah kalktığını” söylediği ortaya çıktı. sisteme kızgınım“ve bu yüzden kendini savaşmaya ve tehdit etmeye adadı.

“Onlar Band of the Band’e benzer bir profildi Copito’laryarı özgürlükçüler” diye belirtti araştırma kaynakları Zurna. Baskınlarda 3 kişinin cep telefonlarına da el konuldu.

Bu hafta cephe hatlarına yönelik tehditlerde bulundular. trenler Diğerlerinin yanı sıra Roca, Sarmiento, Urquiza, Belgrano Sur ve Mitre 2 buçuk milyondan fazla yolcunun gecikmesi AMBA’da demiryolu ve metro hizmetlerini kullananlar.

Çetenin hedeflerinden bir diğeri de Ulaştırma Bakanı Diego Giuliano’ydu. Çetenin tutuklanmasından saatler önce, Çarşamba gecesi telefonuna bir dizi WhatsApp mesajı ulaştı.

“Bu çarşamba, bir televizyon haberine girerken, daha sonra tren istasyonlarına ve diğer kurumlara yapılan bomba ihbarlarının geldiği ortaya çıkan bir telefondan tehditler aldım. Bu seçimlerde yaşadığımız şiddet iddialarla devam ediyor. dolandırıcılık ve bu eylemler çaresizliği ve yenilgiyi gösteriyor. Demokraside böyle değil” diye yazdı tutuklamaların ardından bu Cuma X hesabında.

Constitución İstasyonu’ndaki korkutucu çağrı

911 operatörü: 911 acil durumları.

M.: Merhaba, Constitución istasyonuna bomba koydum trenlerin.

M.: Constitución tren istasyonuna bomba yerleştirdim.

911: İstasyona bomba mı yerleştirdiniz? nerede efendim? Onu anlamıyorsun.

911: Anayasa, Federal Başkent’te o zaman bu olurdu. Nerede? Hangi sektörde?

M.: Bir kısmında platformlarsayı 3 ve 5.

911: Başka var mı? Siyah kutu? Peki, kesip ileteceğim. Adınız nedir efendim?

911: Peki Martín, kısa mesaj gönder ve ilet.

Transkripsiyonlar, erişilen seslere dayanmaktadır. Télam devlet kurumu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir