Tüm Chascomús’un ağladığı 16 yaşındaki ikiz Nico, sırt çantasıyla bıçaklandı

Nico herkesin oğludur çünkü bu herkesin başına gelebilir“bir komşusunu özetliyor Chascomusmüsrif oğluyla meşhur olan şehir, Raúl Ricardo Alfonsínve bugün açıklanamayan ölümünün yasını tutuyoruz Nicolas Riccardi (16)bir sırt çantasını çalmak için lagünün birkaç metre uzağında kalbine bıçaklanarak öldürüldü.

Alfonsín soyadı Riccardi’nin soyadıyla bağlantılıdır. Kurbanın babası Gustavo Mario “El Negro” Riccardi (52), bir şirkette idari çalışandır. Alfonsin Evi1983-1987 yılları arasında Arjantin’in cumhurbaşkanı olacak dedesi tarafından kurulmuş. Burada inşaat malzemeleri satılıyor.

“İçinde tek dalgıcın bulunduğu sırt çantası için onu öldürdüler. “Nico’nun” babaannesi, ikiz erkek kardeşi olan ve “onun yarısı” olan “Lita” (75), “Onu bir hiç uğruna öldürdüler” dedi. Dolayısıyla cevapsız bir soruyu gündeme getiriyor: “Nasıl kontrol altına alınır?“.

Nicolás, 16 ve 17 yaşlarındaki iki arkadaşıyla birlikte Parque de los Libres del Sur’da yürürken Pazar günü saat sabahın üçüydü. Bir doğum günü partisine gitmişlerdi ve lagünde düzenlenen fuara gitmek istiyorlardı.

Genç, 1 Nolu Teknik Okuldaki son yılına başlamadan önce tatilin tadını çıkarıyordu.

İşte o zaman her şey trajediyle sonuçlandı. Parkta bir ağacın altında oturan 3 genç, eşyalarını, müzik dinledikleri cep telefonlarını, cüzdanlarını ve Nicolás’ın sırt çantasını çalmalarını engellemek için koşan kurbanlarının yanına geldi.

Nicolás Riccardi’nin (16) ikiz bir erkek kardeşi vardı. Tatil için para toplamak için çalışıyordum.

Yedi blokluk kovalamacanın ardından “Nico’nun” arkadaşları Kaçmayı başardılar. Yapamadı: Onu bloklar ötede köşeye sıkıştırdılar. Kafasına vurdular ve onu baygın bıraktılar.. Jantı bir motosiklet tekerleğinde buldular ve göğsüne tekme attılarkalpte ve sol akciğerde ölümcül yaralanmalara neden oldu.

Çocuk birkaç dakika içinde Orzali ile Dorrego arasındaki Remedios de Escalada caddesinin eşiğinde öldü.

Belediye İzleme Merkezi’nin güvenlik kamerası, suçun kesin ayrıntılarının ve her şeyden önce saldırganların kimliklerinin elde edilmesini mümkün kıldı.

Duyduğunuz çekimin sesinde Katillerin Nicolás’ın naaşı etrafında kutlamaları onu bilinçsiz bıraktıktan sonra. Ayrıca uzaktan ve çaresiz bir ses, bir arkadaşın sesi: “Koş, Nico. Koşar!”.

Mağdurun ölmeden dakikalar önce sığınmaya çalıştığı evin gece bekçisi işe giderken onu yerde yatarken buldu.

Genç adamın arkadaşlarından birinin ebeveynleri tarafından kayıp ilanı verilmişken, sabah saat beşte polise haber verdi. Bekçinin oğlu Nicolás’ın okul arkadaşıydı.

Video

Üç hırsız, sırt çantasını çalmak için onu kalbinden bıçaklayarak öldürdü.

Pazartesi öğleden sonra, Dolores’in 9 No’lu Merkezi Olmayan Eğitim Mali Birimi’nin (UFID) emriyle şüphelilerin evlerine baskın düzenlediler.

İlk olarak 20 yaşındaki Marcos Muñiz’i Chascomús’taki evinde tutukladılar. Daha sonra babasının teslim ettiği 15 yaşındaki bir genci tutukladılar.

Son olarak, suç ortaklarının saldırının faili olduğunu tespit ettiği başka bir gencin evine baskın düzenlediler ancak sadece kıyafetlerini buldular. Kaçmıştı.

Salı sabahı onu evinden neredeyse 100 kilometre uzaktaki Berisso’daki Villa Progreso’da yakaladılar. O 17 yaşında.

“Nicolás kibar, tatlı, sevecen bir çocuk ve arkadaştır. “Lita”, “O iyi, çalışkan bir çocuk” diye devam etti. TV Chronicle Ve A24. Cenaze namazına bir saat kala hala torunundan şimdiki zamanda bahsediyordu.

Bu Salı günü öğleden sonra Chascomús belediye mezarlığına gömüldü.

Nicolás Riccardi kimdi?

Nicolás, Gustavo ve Julia Elena Lizarraga’nın (47) ikizlerinden biriydi. Chascomús’un doğusundaki Paso Caddesi’nde yaşıyorlardı.

“Nico”, şehirde “La Industrial” olarak bilinen 1 Nolu Teknik Okul’un öğrencisiydi ve Birkaç hafta önce McDonald’s’ın bulunduğu yerde çalışmaya başlamıştım. 2. il yolu üzerinde. Bunu şehirdeki diğer birçok çocuk gibi yaz mevsiminde birkaç peso kazanmak için yaptı.

Gencin büyükannesi, “Bir aile kurma olasılığını, herhangi bir gelecek olasılığını ortadan kaldırdılar” diye ekledi ve konuşabildiği tüm gücün, torununun ölümüne ek olarak öfkeden kaynaklandığını açıkladı. bu günlerde şehirlerini çarpıtıyor. Bir haftadan kısa bir süre önce 11 yaşında bir çocuğun hırsızlık yapmak için bir eve girdiğini söyledi.

Nicolás Riccardi suçundan tutuklanan üç kişi Dolores’te. Onları suçluyorlar”ağırlaştırılmış cinayet suçu“.

Yetişkin Muñiz, savcı Daniela Bertoletti Tramuja’nın sorumluluğu altında Dolores’in 9 numaralı UFID emriyle gözaltına alındı. Reşit olmayan iki kişi, başında savcı Mónica Ferré olmak üzere Dolores 2 No’lu Çocuk Sorumluluğu Savcılığı’nın emrinde.

Suçun faili olduğu iddia edilen kişi Daha önce yine bıçak kullanmaktan tutuklanmıştı ve kendisine karşı cinayete teşebbüs davası devam ediyordu.

Clarín Yüksek Lisans Derecesi / San Andrés Üniversitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir