Tucumán’da Marita Verón’un ortadan kaybolmasıyla hedeflenen klanın lideri “Mono” Ale’nin oğlu bir kazada öldü

Eduardo “El Monito” Bira Dedi (32)Tucumán’da faaliyet gösteren bir suç örgütünün üst düzey liderlerinden birinin oğlu Marita Verón’un kaçırılmasıyla bağlantılı, trafik kazasında öldü Rota 9 üzerinde, Salta’nın Río Piedras kasabası yakınında.

Kaza, saat 03.00 sıralarında Ale’nin içinde bulunduğu Nissan otomobilin çarpması sonucu meydana geldi. kamyonla kafa kafaya çarpıştı Metán yakınlarındaki Río Piedras kasabası yakınlarındaki Route 9 boyunca kuzeyden güneye doğru ilerliyordu. Olay, Salta Savcılığı 1 tarafından araştırılıyor.

Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre, trafik kazasında ayrıca Ale’in arkadaşı Ricardo Gerez hayatını kaybettiKamyon şoförü hayatta kaldı ve şu ana kadar sağlık durumunu bildirmediler.

2011 yılında El Monito, bir kadının onu La Bombilla mahallesinde cüzdanını çalmaya çalışmakla suçlamasının ardından tutuklandı. Mağdurun ifadesine göre zanlı, cüzdanını almak için onunla mücadele etti ve onu metrelerce sürükledi. Bazı komşular kadının yardımına geldi, hikaye devam ediyor ama Eduardo Said silahını çıkarıp onları vurdu.

Kasım 2011’de Eduardo Said, kefalet olarak 20.000 dolar ödedikten sonra serbest bırakıldı ve Ağustos 2013’te savcı Adriana Giannoni, kendisine karşı Franco Raúl Alderete’nin de dahil olduğu bir davanın mahkemeye çıkarılmasını talep etti. Roberto Cabrera’nın öldürülmesiyle ilgiliAğustos 2009’da bowling salonundan çıkarken karnından vurulan genç bir adam.

Haziran 2016’da Eduardo Said tutuklandı ateşli silaha sahip olmak.

El Monito Ale, kardeşi Rubén “La Chancha” Ale ile birlikte El Mono Ale’nin oğludur. “Ale Klanı” olarak bilinen suç örgütünün üst düzey patronları Tucumán’da gasp, uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığından kara para aklama ile faaliyet gösteren.

18 Aralık 2017’de Tucumán Federal Sözlü Mahkemesi, liderleri Ale kardeşler de dahil olmak üzere Klan’ın 13 üyesini suçlu buldu ve bu kişiler on yıl hapis ve sekiz milyon peso para cezasına çarptırıldı. “kara para aklama” suçlarının failleri “tefecilikten, gasptan, fuhuş uygulamalarından ve uyuşturucu ticaretinden kaynaklanan ekonomik sömürüden ve lider olarak yasadışı birliktelikten.”

Ale kardeşler, Susana Trimarco tarafından kızları María de los Ángeles “Marita”nın kaçırılması ve ortadan kaybolmasının failleri olarak tanımlanmasına rağmen, bu suçlardan hiçbir zaman yargılanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir