Yürütücü, Kin Entrikalar için sahte siteye kaydolun, 32k kaybedin | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Gurgaon: Yamuna Expressway belediyesinde şanslı bir piyango çekilişi için çevrimiçi olarak kaydolmaya çalışan bir çevrimiçi alışveriş platformunun başkan yardımcısı, 11.000 Rs dolandırıldı. Ayrıca kayınpederinden arsa planına katılmasını istedi ve kayınpederi kayıt ücretlerinde 21.000 Rs kaybetti.
Kurban, Giriş Singhalpolise Google’da “YEIDA Awasiya”yı arattığını ve bir web sitesine yönlendirildiğini, burada bilgilerini sağladığını ve kayıt ücretini ödediğini söyledi.
Kayınpederi de aynı süreci takip etti. “Ödeme başarılı oldu ancak kayıt formunu dolduramadım. ben ödedim UPI, kayınpederim internet bankacılığından ödeme yaparken. Ancak, web sitesinden herhangi bir yanıt alamadık. Ertesi gün sitedeki adrese ödemeler, ekli ekran görüntüleri hakkında bir e-posta gönderdim ve kaydın tamamlanamamasıyla ilgili açıklama istedim” dedi.
Günler sonra Singhal web sitesini kontrol ettiğinde sayfanın açılmadığını gördü. O zaman web sitesinin şüpheli olduğunu ve siber suçluların kendisini ve kayınpederini kandırdığını anladı.
A KÖKNAR Pazar günü Sector 59 polis karakolunda dosyalandı. IPC 419. bölümler (kişileştirme yoluyla dolandırıcılığın cezası) ve 420. bölümler (aldatma ve sahtekârlık).