Yeni spor editörüne göre Budvar’da bar ve tuvaletlerde hatalar var

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Budvar’daki ofisinin penceresinin altında çok sayıda sporcu çocuğun olduğu, gündelik hayatın güzel bir arka planı olduğunu söylüyor. Jan Velikovsky, Çek şehri Budjovice’de Sportovnch zazen’in editörü olduğu dönemde bunu bir aydan az bir süre kullandı.

Tutuklanmasından sadece beş gün sonra 43 yaşındaki adam, kışın ve yüzme stadyumlarının ısıtıldığı bölgedeki kasabada çocukların yüzmesinden ve gürültüden kaynaklanan sorunlarla uğraşmak zorunda kaldı.

Bu ateş ya da su ile yapılan bir fırçaydı, değil mi?
Yani evet. Ama sonra büyük kurallar yoktu ve çalışma arkadaşlarımın ekibinin, görev kapsamının ötesinde kriz durumlarında bile nasıl çalıştığını gördüm. Terliyordum. Sportovitch’te 44’ü PMO olmak üzere toplam 52 kişi çalışıyor.

Budjovice’nin ana spor tesislerinin çoğu Vltava kıyılarına yakındır. Çok fazla suda endişelenmeyin mi?
Şehirde herkes 2002’deki sel felaketini hatırlıyor. Bize suyun yükseldiği resimleri veya teknelerin buz yüzeyine nasıl yüzdüğünü gösteren fotoğrafları hatırlatın. O tarihten bu yana bu tür su baskınlarının tekrar yaşanmaması için yeterli önlemlerin alındığını biliyorum.

Pozisyonu nasıl aldınız?
İki yıl inşaat sektöründe çalıştım. Ama çok seyahat ettim ve iş değişikliği arıyordum. Budjovice’de bir şeyler bulmaya çalıştım ve bu pozisyon bana cazip geldi. Kadınlar yarışını kazanmayı başardım ve kazandım. Çek Cumhuriyeti’nin Budjovice şehrinde doğdum, birkaç yıl hariç tüm hayatım boyunca burada yaşadım.

Böyle bir konumda yerel bilgi neredeyse bir zorunluluk mu?
Harika bir uyum. Kendimle birlikte halka açık buz patenine giderdim, sonra da çocuklarla aynı şekilde havuza, hokey izlemeye giderdim. Kullanıcı olarak spor yapmayı biliyorum ve şehirde sporla uğraşan insanlarla da temaslarım var.

Budvar Arena’nın modernizasyonu uzun süredir konuşuluyordu. Yaz sinemasıyla bağlantı kurma teklifiniz var mı?
Budvar arna’nın kuru depolama, yani fitness ve press için yer eksikliği nedeniyle eksiklikleri var. Büfe ve tuvaletler de bir hatadır. Kış stadyumu ve yaz sineması, binalar arasında bir iletişim köprüsüyle birbirine bağlanarak geniş bir eğlence alanı yaratılacak. Sezonu saklamayın, sinema onu sezonun köpeği hokey oyuncusu lt’de kullanırdı. Ayrıca kulüp ve spor salonu için de bir yer olmalı.

İkinci buz yüzeyi olan bir stadyuma ne dersiniz?
Bu büyük bir kazanç olurdu. Salon, özellikle genç ve artistik patenciler için mevcut otoparka doğru uzanacak. Alt kısımda arabalar daha uzun olacak, üst yapılarda ise oyunlar, turnuvalar ve diğer etkinlikler için ilave barınaklar ve yatakhaneler bulunacak.

Ece istikametinde doğmaktan bahsettiler. Bu sadece büfe ve tuvaletlerin dışında mı dokunurdu?
Evet. Ancak doğduğu şehrin büyük bir kanala sahip olması ulaşımı oldukça karmaşık hale getirdiği için bir sorun var. Bu en az olası seçenektir.

Her gün on milyonlarca krona doluyorlar. Gün içinde gerçek zamanlı mı?
Evet. Bu yüzden yaz sinemasının stadyumla bağlantılı olduğunu düşündüm. Hjeek, şehirdeki kültürel etkinliklere yönelik en büyük açık hava alanıdır. Politikacıları bunun doğru adım olduğuna ikna etmeye çalışacağım. O zaman arelin öncüleri olurduk.

Kış stadyumu ve spor salonunun sadece Motor ve Jihostroj’dan ibaret olmadığını da belirtmekte fayda var.
Şarkı Çoğunlukla Almanlar ama sadece spor yapıyorlar. Gençler ve artistik patinajcılar kapalı alanda buz pateni yaparken, spor salonunda jimnastikçiler veya florbol oyuncuları oluyorlar. Bu nedenle profesyonel kulüplerin yanı sıra gençlik ve amatör sporların da gelişmesi sağlanmalıdır. Her ebeveyn, çocuklarının sosyal ve sağlık sorunları yaşadığı veya yaşadığı covid dönemini hatırlar. Hepimiz spora destek vermeliyiz. Çocukların yetişkinliğe hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Gelişimleri için spor da mesafe kadar önemlidir.

Geçen yıl Budjovice stadyumu da dahil olmak üzere hokey ekstra liginde kuru buz zarar gördü. Onlardan kaçabilir misin?
Tanışalim. Sorunların olduğu yerlerde yoğunlaştılar. Buz bloğunu bir santimetre kadar yuvarladık. Yangın çıktığında hızlı bir şekilde onarılabilmesi için yangın söndürücüleri hazır bulundurun. Ayrıca arabanın on dakika içinde onarılmasına yardımcı olacak bir teknik ekipman paketinin satın alınmasından bahsediyoruz. Onu yakında ele geçirmeliyiz.

Yüzme stadyumunun çatısında sorunlar vardı ve stadyum kapatılma tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Nasıl sonuçlandı?
Çatıyı tutan halat sistemi incelendi. Tasarım basit, çekici ve karanlıktır. Durumunun iyi olduğu öğrenildi. Onarım çalışmaları vardı, düzenli olarak durumunu kontrol ediyoruz. Gün içerisinde değil kısa bir süreliğine kapalıdır. Tüm binalarımızı güvenli bir şekilde çalışır durumda tutmaya çalışıyoruz. Ancak konumu ve anıt olması nedeniyle fazla gelişmeye yer yok. Boş fitness alanını dolduruyoruz. En son verem, covid ve Ukrayna krizlerinde kullanıldı. Küçük onarımların ardından yüzücülere ve diğer kulüplere kuru temizlemeye sunacağız.

Her yıl kapalı yüzme havuzum var. Hele ki tam bir tropik mevsim değilse insanlar yine de kullanmak ister. Değiştirmek istemiyor musun?
Kış ve yaz aylarının kombinasyonunun daha iyi olduğundan emin olmak istiyorum. Ancak dedikodu ve ücretli onarımlar için kötü. Bunu kaldırmanın ne kadar süreceğini bilmiyorum.

Sauna dünyası projesi hâlâ geçerli mi?
HAYIR. Ancak bu, Çek şehri Budjovice olan sahibimize bağlı. Sauna dünyası tam bir su parkının parçası olmalıdır.

Spor salonlarının ömrü nasıldır?
Geçen yıl salonun ömrünü birkaç yıl uzatan yeni bir çatı kuruldu. Küçük yatırımlarla uzun süre dayanmak istiyoruz. İklimlendirme sistemini kilitleyeceğiz, dağıtım sistemleri hazırlanacak. Antre ve bitişik alanların yenilenmesini istiyoruz. lt’de pt yılında bir şeyler olmasını isterim. Ancak tüm sporlar için sezon dışında çok kısa bir süre ile sınırlıyız.

Tüm sporlarda aslar, kurtarışlar ve dikenler için bir mücadele vardır. Bisikletler için hem halka hem de kulüplere uygun yeni bir lastik seti oluşturun.

Futbol stadyumunda ise durum biraz farklı. Şehre aittir ancak Dinamo tarafından yönetilmektedir. Steleck Adası’nın geliştirilmesi konusunda nasıl işbirliği yapıyorsunuz?
Dinamo’nun belediye mülklerinin bakımı için mali katkısı vardır. Onarım ve yatırımlarla ilgileniyoruz. Yılda bir kez sonbaharda, Dynamo’nun beşinci yıldaki onarım çalışması gerekliliklerini bildirdiği ortak bir toplantı yaparız. Anlaşma sağlanınca uygulamaya geçilecek. Örneğin bu yıl çimlerin büyümesi yenilendi ve çimleri yağmur suyuyla doldurmak için iki tutma kuyusu vardı. Ayrıca diğer spor otomobillerde olduğu gibi enerji tasarrufu sağlamak amacıyla LED ışıklarla aydınlatıldı.

Bu yıl benimle randevuya çıkacak mısın?
Yapının ömrünü uzatacak ve görünürlüğünü artıracak boşluğu doldurmak ideal olacaktır. Mesela tribünün iç kısmına ve korunmasına gideceğiz.

Sloita’daki Trninko merkezinin kapasitesi eksik olmaktan çok uzak. Pek çok doğum var, Güney Bohemya Valisi Martin Kuba bile bunlardan bahsetmişti. sen olduğunu
Bu projeyi de gençlik sporlarını da destekliyorum. Ancak aksi takdirde bunu yalnızca bölge, şehir ve Dinamo tartışıyor. Eğer vc taşınabilirse buna göre ayarlayacağız.

Spor tesisleri tam olarak kullanılıyor mu?
Bu durumdaydı. Gerekli dedikoduyu, huzuru ve pesunları dışarıda bıraktığımda kapasiteler tamamen dolu. Talep kapasite değildir. Onlar kapansa bile masa dolu olacaktır.

Budjovice’deki insanlar genel olarak spor salonuna gitmek için yeterli fırsatlara sahip mi?
Tüm sporlarda aslar, kurtarışlar ve dikenler için bir mücadele vardır. Bisikletler için hem halka hem de kulüplere uygun yeni bir lastik seti oluşturun. Kendinizi ayırın, spor daha karmaşıktır, dolayısıyla hem kendinizi hem de dünyayı geliştirmeniz gerekiyor.

Oyunlarım Ulusal Merkezi’nin inşaatı planlanıyor ve 2028’de hazır olması bekleniyor. Bu neleri gerektirecek?
Mlde zsk’te spor salonu için yeni bina. Yerel ekonomiyi, turizmi ve diğer endüstrileri de geliştirecek olan Vry ve uluslararası etkinliğin temsilcisini bu şekilde içti. Bunun için çocuklar rol modellerini göreceklerdir. Aynı zamanda sosyal bir etkisi de var, insanlara boş zamanlarını geçirmeleri için yeni fırsatlar sunuyor. Ayrıca spor salonunda boş alan bulunmaktadır. Şehir, bölge ve Tarım Bakanlığı bu projeyi mal sahibi olarak yapacak. Bizim tavsiye niteliğinde bir sesimiz var. Hazırlanırken hiçbir şeyin unutulmaması önemlidir. Nakliye ve uzaklıklar dahil.