Yapısal denetimler yapıldı, henüz rapor yok: 16 derneği heyecanla bekliyor | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Gurgaon: Kaymakamlık adına yapı denetimlerinin yapıldığı 16 yüksek katlı derneğin sakinleri, raporun yetkililere sunulmasından iki hafta sonra hala bulguları bekliyor.
Kaynaklar, denetim raporunun henüz ilçe yönetimi tarafından incelenmediğini söyledi.
Salı günü, toplumlarındaki düşük inşaat kalitesi veya inşaat hatalarından şikayetçi olan aileler, raporun sonuçlarını bilmek istediklerini söylediler.
“Şubat ayından beri mahalle sakinleri denetim ve sonuçlarını bekliyor. Brisk Lumbini, Sektör 109’da yaşayan Gaurav Prakash, son güncellemeye göre, denetim raporunun en geç 15 Kasım’da bölge sakinleriyle paylaşılacağını söyledi.
Denetçilerin apartman sitelerinin yerleşime uygun olup olmadığını belirlemek için daha kapsamlı bir araştırma önermiş olmalarının muhtemel olduğunu da sözlerine ekledi.
Öte yandan sürekli bir tehdit altında yaşamak zorunda kalacağız” dedi.
Chintels Paradiso’da bu yıl Şubat ayında meydana gelen ve iki kişinin ölümüne neden olan çöküş, bölge idaresini, bölge sakinlerinden gelen şikayetlere dayanarak yapısal denetimler için 16 derneği kısa listeye almaya sevk etti.
Ağustos ayında denetimler için çağrılan dört ajans, soruşturmalarına Eylül ortasında başladı. Süreç, binaların yerinde incelenmesini, görünür herhangi bir kusurun, bozulma belirtilerinin ve yapıların döşeme, kolon ve kirişlerindeki hasarın incelenmesini içerir.
Dernekler arasında DLF Park Place (Sector 54), M3M Woodshire (Sector 107), Signature Global Solera (Sector 107), Irene için (Sector 70A), Central Park II Bellevue (Sector 48), Antriksh Heights (Sector 84), Brisk Lumbini (Sector 109), Mapsko Kazabella (Sektör 82) ve Mahindra Aura (Sektör 110A).
Nikhiliçinde kim yaşıyor Raheja Atharva Denetimin yapılacağı başka bir kompleks, “Son 5 yılda inşaatla ilgili çok fazla sorunla karşılaştık, ancak site sakinleri yetkililerden herhangi bir destek almadı. Birçok derneğin denetimi yapılırken, derneğimizin denetimi defalarca yapılan takiplere rağmen devam ediyor” dedi.
İstendiğinde, Gurgaon Komiser Yardımcısı Nişant Yadav TOI’ye şunları söyledi: “Cuma günü denetim firmaları ile görüşmeler yaptık. Ayrıca etkilenen RWA’ları bu hafta arayarak bulgular hakkında bilgilendireceğiz.”