Yapısal denetim: çoğu binanın bodrumları kusurlu, daha fazla test gerekiyor | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Yapısal kusurlar açısından kontrol edilen 15 konut birliğinin bodrum katları kusurlar gösteriyor ve bunların genel binalar üzerindeki etkilerini belirlemek için daha fazla test yapılması gerekiyor, testleri yapan kuruluşlar, Komiser Yardımcısına (DC) sundukları raporda iddia ediyorlar. .
DC Nişant Yadav raporu görüşmek üzere Pazartesi günü denetim firmaları ile RWA’lardan temsilciler ve geliştiriciler ve Mekansal Planlama Departmanı (DTCP) yetkilileri ile bir toplantı düzenledi.

sakjdff

“15 derneğin denetim raporu, tüm projelerin temellerinin daha fazla test edilmesi gerektiğini, çünkü bunun önemli bir sorun alanı olduğunu ve endişe kaynağı olduğunu belirtti. Ancak denetim firmaları kusurların yapısal olmadığını ve doğası gereği onarılabilir olduğunu söylediler” dedi. yapısal denetimi Raheja Atharva proje çizimlerinin olmaması nedeniyle yapılamadı. DTCP yakında geliştiriciden belgeleri toplayacaktır.
Toplantının ardından Yadav, yapısal bütünlük veya sakinler için risk oluşturabilecek ciddi bir yapısal kusur bulunmazken, yerleşim yerlerinin çoğunda eksiklikler olduğunu söyledi. “En yaygın problemler düşen sıva veya beton parçaları, balkon arızaları ve bodrumlarda sızıntı” dedi.
DC, denetim firmalarının yakında başlatılacak olan ikincil testleri tavsiye ettiklerini söyleyerek devam etti. “Testler tahribatsız olacak. İkincil test raporuna dayanarak, ajanslar önerileri paylaşacak ve gelecekteki eylem planı buna göre belirlenecektir. Ajanslar onarım çalışmaları için yöntemi tavsiye edecek” dedi.
Komiser yardımcısı, bölge idaresinin ikincil test ve denetim sürecinin iki ila üç ay içinde tamamlanmasını sağlayacağını söyledi.
Yadav, ilk aşamada konut sakinlerinin inşaatla ilgili sorunlardan şikayet ettiği 15 konut derneğinin kontrol edildiğini, ikinci aşamada yaklaşık 50 konut derneğinin kontrol edileceğini söyledi.
Bölge şehir plancısı Amit Madholia, mimari denetim raporunu ilgili tüm noktaların ele alınıp alınmadığını görebilecek olan ilgili RWA’larla paylaşacaktır.
Yetkililer, bir nokta dahil edilmezse, yapısal ajansların durumu gözden geçirmek için projeyi yeniden ziyaret edebileceğini söyledi.
Ağustos ayına kadar bölge idaresi, 16 konut birliğinde yaklaşık 200 kulenin teftişini yapmak için dört yapısal denetim firmasını – Bureau Veritas, TPC Teknik Proje Danışmanları, Vintech Danışmanları ve NNC Design International – görevlendirdi.
Denetim Eylül ortasında başladı ve rapor yaklaşık üç hafta önce DC’ye sunuldu.
Bölge yönetimi, bu yıl Şubat ayında Chintels Paradiso’nun iki sakinin ölümüne neden olan çöküşünün ardından, yerleşim için güvenli olmayan binaları belirlemek için denetimler yapmaya karar verdi. Yetkililer, bu tür binalarda gerekirse onarım çalışmalarının yapılabileceğini, yaşanabilir bulunması halinde boşaltılabileceğini söyledi.