‘videoyu beğen, para kazan’: kadın ₹10l kaybetti | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Bir kadının, dijital pazarlamaya yatırım yapma kisvesi altında siber suçlular tarafından 10 lakh Rs’den fazla dolandırıldığı iddia ediliyor.
1 Şubat’ta Khandsa Yolu sakini olan kadın bir mesaj aldı. Naber bu da ona dijital pazarlamaya iyi bir yatırım getirisi sağladı. Birine katılması istendi Telgraf YouTube’daki bazı videoları izleyip beğenmesi ve bunun için para alması istendiği grup. Bazı videoları izleyip beğenirken hesabına komisyon olarak bir miktar aktarıldı. Pembe bir fotoğraf gösterdi ve daha sonra daha fazla kar elde etmek için VIP üyelik alması istendi.
“2 Şubat’ta VIP üyelik adı altında birden fazla işlemde para transferi yapmaya başladım. Hesabım başka bir siteye de kayıt oldu. 4 Şubat’ta Süper VIP üyelik adına daha fazla para transferi yaptım. Para yatırmaya devam ettim ama Geri ödeme almadım Toplamda 10 lakh Rs’den fazla transfer ettim ve geri ödeme veya kar istediğimde bana 4 lakh Rs daha yatırana kadar geri ödeme almayacağımı söylediler “Polise başvurdum”, kadın şikayetinde söyledi.
Şikayet üzerine sanıklar tutuklandı IPC bölümler 419 (kimliğe bürünme hile) ve 420 (aldatma) Siber Suç Perşembe günü (batı) polis karakolu.
Bir ajan, “Banka yetkililerine sahte para hakkında bilgi verdik ve paranın aktarıldığı banka hesabını dondurmalarını söyledik” dedi.