Vatikan Büyükelçisi Barak Vadisi’ni ‘çeşitlilik içinde birlik’ için övdü | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
Silchar/Aizawl: Başpiskopos Leopold GirolliVatikan Şehri’nin Hindistan ve Nepal Büyükelçisi, Barak Vadisi’ndeki bir Katolik Kilisesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen bir programda farklı kast ve topluluklardan insanları bir arada kalmaya çağırdı. Silcar Kutsal Haç Lisesi Cuma günü.
“Farklı kastlardan ve topluluklardan insanların Barak Vadisi’nde bir arada barış ve uyum içinde yaşadığını görmekten etkilendim ve mutluyum. Hepimizin birlik olmamız ve birlikte çalışmamız gerekiyor. Bir toplum ancak insanlar barış ve uyum içinde yaşarsa gelişebilir. Tüm kültürlere saygı duymalıyız. Çeşitlilik içinde birlik olmalı.”
Girelli, “Arkadaşlığımı teklif ediyorum. Misafirperverliği beni çok etkiledi. Hepimiz takvayı ve iyiliği teşvik edelim.”
Bir uttoriyo, bir jhapi ve bir buket ile karşılandı. Girelli, iki günlük bir ziyaret için Perşembe günü Silchar’a geldi.
Stephen RotluangaAizawl Piskoposluğu piskoposu, “Onun aramızda olduğu için çok mutluyuz” dedi.
Cumartesi günü Girelli, Kolasib’in Mizoram-Assam sınırındaki St. Joseph the Worker Kilisesi’ni ziyaret etti.
gün doğum günüdür Papa Francis, Girelli cemaatle birlik, sevgi, barış ve kardeşlik mesajlarını paylaştı. Bu vesileyle, toprak ve çevre de dahil olmak üzere Allah’ın yarattığı her şeyi korumanın önemine de vurgu yaptı.