Vakıf Kurulu, İmamların Maaşını Arttırmak İçin Cm Fetes | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Haryana vakıf Kurul Perşembe günü Başbakanı onurlandırdı Manohar Lal Khattar imam maaşlarına yüzde 50 zam yapıldığını duyurdu. Gurugram Üniversitesi yönetim kurulu tarafından özel bir etkinlik düzenlendi.
Kurula göre, hükümet hemen 5.000 Rs’lik bir maaş artışı ve ardından yıllık %5’lik bir artış açıkladı. Eyalette yaklaşık 700 imam var.
Bu kararla, Vakıf yönetimindeki 423 muvazzaf imamın fiili maaşları 8.000-10.000 Rs’den 13.000-15.000 Rs’ye yükseltildi.
Ayrıca toplam 313 ilave imamın maaşlarına da 5.000 Rs zam yapılmıştır.
Etkinlikte konuşan Khattar, kararın “herhangi bir ayrımcılık veya önyargı olmaksızın” farklı gruplardan insanları toplumun ana akımına sokmak amacıyla alındığını söyledi.
“Niyetimiz, toplumun her grubunu öne çıkmaya ve toplumsal uyum ve ilerleme için ana akımda çalışmaya teşvik etmektir. Vakıf kurulunun toplumun ve insanların iyiliği için çalışacağını umuyoruz” dedi.
CM, benzer bir politikanın Haryana’daki tapınak rahipleri için de değerlendirildiğini söyledi. “Eyalet hükümeti maaşlarını en azından asgari ücret sınırına getirmek için çalışıyor.”
Perşembe günkü 25 imamla yaptığı toplantıda Khattar, Nuh’taki gelişim ve eğitim konusunu da ele aldı ve onları, insanları ülkenin örgün eğitim sistemine katılmaya teşvik etmeye çağırdı.
“Nuh’ta sanayileşme ve eğitimin kapsamının genişletilmesi gereğini de görüştük. Hükümetimiz, toplumdaki her grubu ve topluluğu hiçbir ayrım gözetmeksizin ana akımlaştırmaya kararlıdır” dedi.
Geçen yıl eylül ayında, eyalet hükümeti Haryana Vakıf Kurulu bünyesindeki imamların maaşlarını artırma kararını açıkladı. Bu, 2016’dan beri ilk artış oldu.
Vakıf kurulu, yürüyüşün eyaletteki camilerin durumunu iyileştirmede uzun bir yol kat edeceğini söyledi. Ayrıca idare tarafından eğitim gibi çeşitli alanlarda çeşitli sosyal çalışmaları da teşvik edecektir.
Vakıf kurulu yöneticisi Zakir Hussain, “Bu gerçekten de ülkedeki bir başbakan tarafından verilen tarihi bir karardır” dedi.
“CM, hükümetin hiçbir ayrım gözetmeksizin insanlar için çalıştığını ve eyaletteki 36 topluluğun tümü için babalık kaygıları taşıdığını gösterdi. Pencap gibi diğer eyaletler de şimdi Haryana’nın izinden gidiyor” dedi.
Kurul ayrıca önümüzdeki haftalarda eyaletteki yaklaşık 700 imamın CM’ye şükranlarını sunmak için bir araya geleceği mega bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu.