‘vakadan adın çıkarılması için 20 sterlin ödeyin’: Dolandırıcılık Kadını Hile Yapıyor | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Polis Salı günü yaptığı açıklamada, 27 yaşındaki bir kadının adının bir kara para aklama davasından çıkarılmasını teklif eden siber dolandırıcılar tarafından 20 lakh Rs’yi aldattığı bildirildi.
43. Sektörde ikamet eden kadın, “3 Mart günü saat 12:00’de bilinmeyen bir numaradan arandım. Arayan kişi kendisini Mumbai’deki bir nakliye şirketinin çalışanı olarak tanıttı. Bana teslim edilmesi gereken bir paketin yasa dışı maddeler içerdiği için gümrük tarafından ele geçirildiğini söyledi. Daha sonra aramamı Andheri karakoluna aktardığını söyledi. Bir süre beklemede kaldım ve sonra bağlantım kesildi.”
Birkaç dakika sonra kadın başka bir telefon numarasından arandı. “Arayan kişi, kendisinin bir polis memuru olduğunu söyledi. siber Suç Mumbai’de polis ve beni Aadhaar numaramı birden fazla cezai işlem ve kara para aklama davasında kullanmakla suçladı. İşlemlerin Mumbai’deki üç banka hesabımdan yapıldığını söyledi. Kendilerine böyle bir banka hesabım olmadığını söylediğimde benden belirli banka hesaplarına para aktarmamı ve suçsuzsam adımı polis kayıtlarından sileceklerini istediler. Hesaplara toplam 20.4 bin Rs aktardım, ardından adam cep telefonunu kapattı, ”dedi kadın polise.
Bir polis memuru, “IPC bölüm 420 (hile) ve BT Yasası kapsamındaki ilgili bölümler kapsamındaki bir FIR, Siber Suç Polis Karakoluna (Doğu) kaydedildi” dedi.