Tyict’ler arasında kötü şans: Binmek istemiyorum. Genç bir adam yerini hak etmeli

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Drek seni nasıl şaşırttı?
Kaç tane vardı? Doğum günümde ailem beni uyandırdı ve giyindiğimde üzerime konfetiler uçtu ve sopalı balonlar vardı. Bir içki içtim ve bayan bana sıcak hava balonu turu yaptırdı. Başka yankıların arasından mı uçacağız, yoksa Beneova yakınlarındaki Konopit civarında evimize mi gideceğiz bilmiyorum.

Bu güzel.
Evet, terliyorum, hava kararıyor. Çocuklarla mini golf için Hlubok’a gittik. Bu sırada arkadaşları içki içmek için evlerine geldiler, eşi onlara anahtarı verdi ve onlar da olayı büyüttüler. Evi içtiğimde böyle kokuyordu. İçtiklerini ya da fırında bir şey bıraktığımızı sanıyordum. Bunların çoğunu benim için arkadaşlarım hazırladı, kulajda, kaz ciğeri ve patatesli ızgaralı dana biftek vardı. Çöreklere ulaşmadı, intikam almadım.

Kulübede birlikte oynamaya ne dersiniz?
Çocuklar bana baş harflerimin, sloganımın ve Motor logomun kazındığı güzel bir saat hediye ettiler. Benim de birlikte bir fotoğrafım var. Çok şey biliyorum, beni hoş bir şekilde şaşırttılar. Ben pek gece kuşu değilim. Kapıyı kapatmayı değil açmayı seviyorum.

Yaşından mı bahsediyorsun?
Hayır, hiç de değil. Günden güne gidiyorum, al. Bazen uyanıyorum ve kendimle gerçekten gurur duyuyorum. Ama ben genç bir takım ATM’sindeyim, bu onun kemerinin altında. Vk umurumda değil.

Yirmili yaşlarınızda bile hokeyi en iyi şekilde oynadığınızı biliyor musunuz?
Urit, ben buna hazırım. Ancak son zamanlarda Tom Plekanec, Martin evc, Viktor Hbl, Franta Luke ve diğerleri gibi uzun süredir çok çalışan adamlar ortaya çıktı. Ve bu tek bir olumlu uç nokta bile değil (Jaromra Jgra).

Dünya için endişelenmene gerek var mı?
Bunun için içmek zorunda kaldım. Ama Karlovy Vary’de kariyerin sonlarına doğru çok çalıştığımız için tatbikatlara alıştık. Dikenleri pek umursamıyorum. Ama bununla ilgilenmek sizin elinizde. Haftada iki kez saunaya gidiyorum, antrenmanımdan sonra mutlaka spor salonum ve saunam var. Bu tür bir yenilenme bana yakışıyor. Ama buzda tam gaz gitmem gerekiyor. Bir süre rahatladıktan sonra arayı kapatmanın zamanı geldi.

Peki yaşınız ilerledikçe oyun tarzınızı değiştirdiniz mi?
Her zaman uyum sağlamak zorundasınız. Yirmi yıl önce iki metre yüz kiloluk bir av çekildi. Berbatlardı ve oyununuzu ayarlamanız gerekiyordu. O her zaman kullandığım hızlı tipti. Ne yapılabilir? Ama hiçbir gün izin alamam. Bir şeyler yapmak konusunda ne kadar tembel olsam da, asla işin içinden çıkamıyorum.

Luk Pech

Bunun derdi ne?
Hayır değil. Her diken diken diken olurken, takım arkadaşlarımızla şakalaşıyoruz. Ve beni de mahvedecekler. Onları neyin rahatsız ettiğiyle çok ilgileniyorum. Çocukları karanlıkta yapıştırmak benim için bir motivasyon ve onlar da bunun bir cankurtaran olduğunu düşünüyorlar.

Böyle bir role sahip miydiniz?
Ben hep böyleydim. Hrav, cadmu Ki’nin altına girmek istedim. Buz için diğerlerini kovalıyorum, onlara gülüyorum, kendime gülüyorum. Ama kulübede normal arkadaşız, buna gülüyoruz.

Soupee pi onu kurtaracak ama beni bir kenara atacak.
Elbette. Rüya, rahat bir pozisyonda olmasınlar diye tırmanılmaktır.Birinin başı belaya girdiğinde, onu oradan çıkarmak zorundasın. Tepki vermek için soğukkanlılığını kaybetti. Bazen işe yarıyor.

Budjovice’ye gittin ve sahte bir sözleşme imzaladın. Birçoğu yaş açısından bunun çok fazla olup olmadığından şüphe ediyordu. Şimdi onlara yanıldıklarını gösterdiniz. Benzer vizyonlarınız var mı?
Hayatım boyunca benzer şüphelerle oynadım. Genç olduğumu, ekstra ligde oynamadığımı, şunu şunu yapmayı bilmediğimi söylediler. Benim için insanlara hatalı olduklarını göstermek motivasyondur. Sporda sağlıklı ve güçlü olmanız gerekir ancak nasıl yapılacağını bildiğiniz zaman her şeyi başarabilirsiniz.

Sözleşmeyi bir yıl daha uzattıktan sonra durum aynı mı?
Böyle. Hokeyden hoşlanırım. Bu konuda rahat olduğumda ve verecek bir şeyim olduğunda devam etmek istiyorum. Deneyimli bir oyun değiştirici için maaşın ne zaman olduğunu bilmiyorum. Henüz buna sahip olmayan bir gence bunu ne zaman verirsiniz, bu yüzden buna katılmıyorum. Ve genç oyna, ama bunu hak etmelisin.

Sizden sadece iki yaş büyük olan teknik direktör Ladislav ihko ile ilişkiniz nasıl?
O bir psnj, oyuna fazla bağlanmayın. M otoritesi. Ben çatışmacı bir tip değilim, herkesle iyi geçinirim. Benim kendi fikrim var ama antrenör, oyuncular olarak uymamız gereken komutandır.

Genel olarak geçen seneye göre çok daha iyi bir sezon geçirdik. Kesinlikle vmi’nin arkasında sen var mısın?
Hoş değildi. bana düştü, Guli’ye (Milan Gulae’nin kaptanı). Bu kadar düşük olmamız bizim için önemli değildi. Gönderildiği yıl masada başka bir yerde olacağımızı ve play-off’ları huzur içinde oynayacağımızı biliyorum. Burada, anlık biçim meselesi var, tst, zrann. İki yıl önce yaptığımız gibi orada da her şeyin bir araya gelmesi gerekiyor. Burayı bizim alacağımızı da kimse bilmiyordu. Ama orada şakacı ve insani bir şekilde oturdu. Onu yuvarladık ve gerçekten eğlenceliydi. Birisinin kendimizi kurtaracak olmamızdan hoşlanmadığını anlıyorum ama bu bizim için gerçekten doğruydu.

Bu yıl herhangi bir benzerlik görüyor musunuz?
Sezonun sonu. O kadar ham ki, birbirimizi tanımamız lazım. Ama birlikte bir yolculuktayız ve umarım işe yarar. Güzel sonuçlarla her şey kendini göstermeye başlayacak, rahatla. Herkes onu tutuklama sırasında yakalamak ve o sırada işin içinde olmak istiyor.

Ayak bileğinde sorun vardı ve sezon başına gidemeyecekmişsin gibi görünüyordu. Ama ilk turdan itibaren karanlığın yanında olmak istedin mi?
Elbette. Ama paten yaparken bacağıma saygı duydum, bu yüzden devam ettim. Dövüşlerde dağ olur, bir hafta acı verir. Karanlığa yardım etmek istedim. Eğer bir mazeretçi olsaydım, bir ay izin alırdım, ailemle biraz zaman geçirirdim. Ama ben öyle değilim. Oynarken benim için daha iyi.

Ayrıca alışılmadık bir aslan kdlo’su aldın.
Umurumda değil. Teknik direktör nereye giderse orada oynuyor ama Sparta için zordu, kaliteli bir takımları var.

Diken sezonunda Eskobudjovick Motor’un hokey oyuncusu. Öndeki resimde Luk Pech var.

Sezon öncesindeki değişiklik ailenizle Budjovice’ye gitmenizdi. Sözleşme uzatmasıyla ilgili miydi?
Evet. Budjovice’de çocuklar bisikletle gidiyor, bizim hiçbir yere gitmemize gerek yok. Arabayı çarşıya koydum, burada sadece bisiklete biniyorum.

Bugün oraya vardın. Prag bölgesine olan geziye katlanmak zorundaydın, değil mi?
Buna karşı uyuşmuştum. Nereye gittiğini bile bilmiyorsun. Günde 300 kilometre, iki yılda yaklaşık 80 bin kilometre oldu. Yeni bir arabam vardı o yüzden satışa çıkardım.

Zaten ailenizle rahatlıyor ve vakit geçiriyor musunuz?
Doğru, çok zamanımız var. Çocukları, en küçüğünün hiç oynamadığı hokeye götürebilirim. Sparta’da Budjovice’de asla bulamayacağım bir veya bir buçuk türden dikenler vardı ve bayan işe koyuldu. Onun yerine futbolu seçtiler. İlk başta hepsi hokeyin dikenindeydi. Sekiz yaşındaki ikizler neredeyse diğerleriyle aynı seviyede ancak dokuz yaşındaki Daniel’in onlara yetişmesi gerekiyor. Buzun üzerinde tikrt tikkrt yapacak ve bunun iyi olacağını biliyorum.