Topçoyu kurtaran değerli bir para karşılığında neredeyse herkes bunu yapardı.

KimeroS

Global Mod
Global Mod
David, kendisine göre ilk görüşte boğulmakta olan orta yaşlı bir adamı kurtarmayı başardı.

Teyzem ve kız kardeşimle birlikte Stakov göletindeydik ve o da benimle suya atlamaya gitti. Kafası suda kaybolan bir adam gördüm ve ona doğru yüzdüm. Ona bir sorun olup olmadığını sordum ama cevap vermedi ve sadece suya sıçradı, ilk dramatik anı anlatıyor: Zvrotice’de yaşayan ve o zamanlar Sobslav’daki E. Benee bisiklet deposuna giden David. Tbor bölgesi.

Bana bir şekilde yardım etmesi gerektiği hemen anlaşıldı. Omzunu tuttu ve başını suyun üstünde tutmaya çalıştı.

Beni tutmaya çalıştığı için suyun altına sürüklemesinden biraz korktum. Ama elimi çektim ve omzunu ovuşturdum. Bu konuda oldukça stresliydim. Sonra yardım çağırmaya başladım, bir adam bana doğru yüzdü ve birlikte onu koşuya çıkardık, küçük bir daire çizerek devam etti ve kurtarıcının o sırada cüzdanı salladığını ekledi.

David Karpek de bu kurtarıcılar tarafından takdir edildi.

David’in aynı bisiklette bulunan annesi Petra, ilk başta oğlunun başına böyle bir şey gelebileceğine inanmadı. Eşim beni aradığında ilk başta korktum. Daha sonra bize iki gün hapiste kaldığını ve içecek bir şişe dolusu su bulunduğunu anlattı. Petra Karpkov, aynı gün ikisi de Teboni’deki kurtarma merkezinde durdu ve David oradan bir kurtarma hapı aldı, bir şekerci dükkânı kuponu ve biz de aile olarak bir yalan için kupon aldık, diye hatırladı Petra Karpkov.

Bu olağandışı olay, onun insan hayatını kurtardığından hiç haberi olmayan David’in arkadaşları için bile bir sürprizdi. Kimseye söylemedim. Editörden iltifat aldığımda geçen yılın başını hatırlayarak gerçekte ne olduğunu sormaya başladılar.

Kurtarıldığı sırada on bir yaşında olan ama yine de mütevazı ve dayanıklı olan genç bir tay, yaptığı işin karşılığında düşük bir ücret bile almamalı.

Bir avcıyla birlikte bir topcho gören hemen hemen herkesin bunu yapacağını düşünüyorum. Kiralık kasadaki adam bana iyi bir kasam olduğunu söyledi. Bilmiyorum, düşünmem gerekirdi ama ben doktor olmak istiyordum, l David.

Bununla çok eğleneceksiniz. Ama bir gün hastanelere gitmeye programlanacaksın, dedi annesi gülerek.

Bu arada David çoğu akranıyla aynı, onlarla sık sık futbol oynuyor ve onlara göre sığınağın durumu.

Gizli bir oyun oynayacağım. Evet, ben de yıllardır gitar çalıyorum. Döngüde esas olarak darbeli matkaplardan ve matematikten hoşlanıyorum, şaşırtıcı bir şekilde en sevdiğim konulardan birinin adını veriyor. Biliyorsun onun annesi bir annedir. Ancak Petra Karpkov, kimsenin onu zorlamaması gerektiğini, kendisinin matematikte gerçekten iyi olduğunu garanti ediyor.