Sınırda şiddet: Cong, Tmc Nda’da vurdu | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
GUWAHATI: Meghalaya’nın üç aydan kısa bir süre içinde sandık başına gitmesiyle, Salı günü Assam polisinin altı kişinin ölümüne yol açan görevden alınması, muhalefet Kongresi ve TMC’yi iktidardaki NDA’ya topyekun bir saldırı başlatmaya sevk etti. hem Assam’da hem de Meghalaya’da.
Batı Bengal CM Mamata Banerjee, korkusunu ifade etmek için Çarşamba günü Twitter’a gitti. “Mukroh, Meghalaya’da 6 kişinin ölümüne yol açan trajik olay beni derinden üzdü. Bu çatışmada sevdiklerini kaybeden ailelere en içten taziyelerimi sunuyorum. Banerjee Twitter’da, barış ve huzurun ortak iyilik için galip gelmesi için içtenlikle dua ediyorum.
Trinamool Kongresi genel sekreteri Abhishek Banerjee, olayın Meghalaya hükümetinin “yetersizliğini” gösterdiğini iddia etti.
TMC milletvekili tweet’inde, “Mukroh, Meghalaya’da beş masum sivilin ve bir Assam orman bekçisinin hayatına mal olan son derece talihsiz silahlı olay nedeniyle şok oldum ve derinden üzüldüm.”
“CM @SangmaConrad, @himantabiswa’nın Meghalaya’yı hafife almasına ne kadar süre izin verecek? Meghalayalılar ne kadar süre korku ve belirsizlik içinde yaşamalı? Bu adaletsizlik daha ne kadar devam edecek? “Bugünkü olay, kendi halkını yüzüstü bırakan MDA hükümetinin beceriksizliğini ortaya koyuyor.”
Parti başka bir tweet’te, kıdemli TMC lideri ve eski Meghalaya CM Mukul Sangma’nın Jowai Sivil Hastanesi’ndeki Mukroh yangın olayından kurtulanları ve merhumun akrabalarını ziyaret ettiğini söyledi.
AICC Başkanı Mallikarjun Kharge, BJP’nin Kuzeydoğu Demokratik İttifakının Kuzeydoğu’da başarısız olduğunu iddia etti.