Şimdiye kadar kazandıklarımızı kaybettik deyin Ambari Yangın Kurbanları | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
GUWAHATI: Cuma günü Guwahati’nin Fatasil Ambari semtindeki Harijan Kolonisi bölgesindeki evlerinde çıkan büyük bir yangının ardından 213 kişinin kurtarılan hayatları, önemli belgeleri ve güzel anıları yok oldu. Geriye kalan tek şey, evlerinin ve eşyalarının yanmış kalıntıları ve o gecenin korkunç anılarıdır.
Etkilenen sakinlerden biri olan A Ajay (30), TOI’ye, “Yangınla yıkılan evler Guwahati Belediye Şirketi (GMC) tarafından inşa edildi” dedi.
“Yangın olayından sonra yara izlerim var. Gece gündüz çalıştıktan sonra kız kardeşimin düğünü için dört tola altın ayarlamayı başardım ve neredeyse 4 lakh Rs biriktirdim. Ama şimdi her şey gitti. Ayrıca ailemin ve akrabalarımın birçok unutulmaz fotoğrafını da kaybettim” diye ekledi Ajay.
Başka bir kurban, Rameswar Rao, “Kurbanlar çoğunlukla Telugu konuşan insanlar ve bunların çoğu GMC çalışanları. Cuma akşamı yaklaşık 15 ila 20 silindir patlamıştı. Yaklaşık 20 ila 25 tola altın ve 3-4 lakh Rs tutarında nakit kaybettim. Belgelerimizi kurtaramadık” dedi.
Yangının çıkış nedeni henüz Kamrup Metro Belediyesi tarafından resmi olarak açıklanmadı.
Pan Bazar İtfaiye Görevlisi Bipul Saharia, TOI’ye şunları söyledi: “Yangının kesin nedenini belirlemedik. Yaklaşık 23 itfaiye aracı olay yerindeydi ve alevi söndürmemiz yaklaşık yedi saat sürdü. Aileler başlangıçta yakındaki bir okula nakledildi, ancak daha sonra Fatasil Ambari kasabasındaki Haryana Bhavan’a yerleştirildi.”
Bu arada GMC Komiseri Megh Nidhi Dahal, TOI’ye şunları söyledi: “Kayıtlarımıza göre, evleri yıkılan yaklaşık 53 aile vardı. Yardım malzemelerini Kamrup metrosu idaresi üstleniyor. Ancak kurbanlar GMC çalışanları olduğu için uzun vadeli rehabilitasyonlarını araştırıyoruz. Eyalet hükümeti onlar için kalıcı konutların inşa edileceğini zaten duyurdu, ancak bu zaman alacak.”