Ruhsatsız içki içildi, satış noktalarına yapılan baskınlarda iki kişi tutuklandı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

Gurgaon: Başbakan’ın uçuş biriminin ortak operasyonunda, özel tüketim dairesinden yetkililer ve polis Cuma günü Sektör 29 ve Sohna Yolu’nda görev izni olmadan faaliyet gösterdiği bildirilen bir ahata da dahil olmak üzere iki satış noktasına baskın düzenledi. Her iki mağazanın da yöneticileri tutuklandı ve daha sonra kefaletle serbest bırakıldı.
Polis ve vergi dairesi, son aylarda ahatada kural ihlali şikayetleri aldıklarını ve bunun ardından her iki kurumda da ahatalara baskın yapmak için özel bir ekip kurulduğunu söyledi. Barajın yanındaki içki dükkanının sahibinin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.
Başbakan’ın uçuş filosunda Polis Müfettiş Yardımcısı (DSP) Inderjeet Yadav şunları söyledi: “Ortak bir ekip oluşturduk ve Chakkarpur’daki Krishna Pazarında içki içerken erkek ve kadınların bulunduğu bir yemek satış noktasına baskın düzenledik. Tesisteki bir partiye 20’den fazla kişi katıldı.”
Polis, mekanların müdürünü ve kasiyerini tutukladıklarını söyledi.
Bu sırada Badshahpur’da Sohna yolu üzerindeki bir ziyafet salonunun yanında başka bir ahata teftiş edildi. Başbakan’ın uçuş ekibinin müfettişi Harish Kumar, “Ahata son birkaç aydır faaliyette. Sahibi, tüketim izni için bile başvurmamıştı.”
Üst düzey bir tüketim vergisi yetkilisi, bu tür olayların gelir kaybına neden olduğunu söyledi.