Polis, gökkuşağı renginde eşarplı bir gence saldıran, ikisi çocuk üç kişi hakkında dava açıyor

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Saldırıya uğradığında, başındaki dikenli yaralarla nehrin aşağısında öldü.
| Fotoğraf: Instagram budqueer'ı

Üçlüyü izinsiz girmekle suçladık. Şüphelilerden ikisi çocuk. Güney Çek polis memuru Ji Matzner bu sabah davanın mahkemeye gönderildiğini bildirdi.

Sanıkların en yaşlısı iki yıl, küçükler için ise bir yıl hapis cezasıyla tehdit edildi.

Olay, geçen yıl Aralık ayının başında Budjovice'nin merkezinde meydana geldi. Saldırganlar, saldırıya uğrayanların yüzüne birkaç delik açtı.

Akışla ilgili bilgiler, LGBT ve toplumsal cinsiyet konularına adanmış BUDQueer örgütünün Facebook sayfasındaki gönderilerden birinde yer aldı.

Gruptan alınan bilgiye göre üçlü, öncelikle tankı müstehcen ekstralarla kapladı. O anda yaralarımla yerdeydim. Bir Facebook gönderisinde yara izleri ve morluklarla öldüğünü söyledi.

Bizim ülkemizde böyle bir şeyin yaşanmış olması bizi hem şaşırttı hem de üzdü. Uzun zamandır eşcinsel insanların burada güvende olmadığını hissediyoruz. Sokaklarda yürümek istemiyoruz. O zamanlar pspvk'nin yazarı bunun sizin için bir sorun mu olduğunu belirtmişti.

İsminin açıklanmaması gereken saldırıya uğrayan adama göre, herkesin onun görüşlerine katılmaması tamamen anlaşılır bir durum. Ancak bu, insanların bu sayede herhangi bir şey yapabileceği anlamına gelmez. Herkes için soy hakkında sembolik bir mesaj veren bir avcıyı dövmenin kabul edilemez olduğunu ve aşağılık bir davranışın göstergesi olduğunu ekledi.

Geçmişte STAN hareketinden İçişleri Bakanı Vt Rakuan da etkinliğe gelmişti, ona göre benzer motivasyonlu akışlar kesinlikle kabul edilemez.

Sebep başka bir cinsel yönelim, ırk, ten rengi, siyasi inanç, yaş, cinsiyet veya dil ise bunu özellikle kınanacak bir durum olarak görüyorum. Rakuan X sitesinde şunları söyledi: STAN hareketi ve ben kişisel olarak ceza kanununda bu akışlara verilen cezaları daha da ağırlaştıracak böyle bir değişikliği destekliyoruz.