Petr Kolář futbol Táborsk – iDNES.cz

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Büyük bir saygıyla, en iyi takımı arayın. Sonbaharın ardından Tbort futbolcusu ikinci ligde diski elinde tutacak ancak elit takıma katılamayacak. Yeni akım için doğru zamanın gelmesi ve koşulların buna uygun olması gerekiyor.

Tborska'nın girişimcisi ve sahibi Petr Kol, “İlerlemek isteyen ve bunun için uygun stadyumlara sahip kulüpler arıyoruz” diyor.

Kış için bu yerde ısrar edin. Baharda güzel olacak mı?
Düşüşten sonra memnunuz. Standartların üstünde çünkü biz ikinci şehirde olmak istiyorduk. Ama tabloya baktığınızda yakalamaya değer. Bir süre ilk baştaydık, sonra lanet şeyi kaybettik. Genel olarak sorun yok, performansı beğendim, oyunların performansı mükemmeldi.

Bu yüzden mi kışın çerçevede büyük değişiklikler yapmıyorsunuz?
Bir araya getirdiğimiz için mutluyuz. Bka'ya bile ulaşamayan Sylla ve Oloko'yu geçtiler. Javorek orada bir köylüydü. Yetişkinler yetişkinlerin arasına göz atmaya hazırlanıyor mu? Sonbaharda hepinizi kovalıyordu, karanlıkta bile birkaç dakikaya ihtiyacı vardı. Bu arada başlangıç dizilişinde alabilecekleri yeni bir oyun arıyorlardı. Trenr onları seçti. Bir defaya mahsus gitmek mümkündür, aksi takdirde kapalıyız.

Hangi son şehirden memnun kalacaksınız?
Yemek yemek tatmin demektir. Bir yerden bir yere sonbaharı idare ettiğimizi ve bunun şanlı bir gün olmadığını düşünüyoruz. Tet pozisyonu bir spch olurdu, içindeki her şey harika. Ama ayaklarımız yere sağlam basıyor çünkü Dukla'ya, Pbram'a, Brno'ya, Vykov'a ya da Opava'ya çıkmak isteyen güçlü insanlar var. Ve güçleniyorlardı.

Ama bardaki asgari not cazip geliyor, değil mi?
Elbette. Koç Roman Ndvornk oraya gitmek isteyecek, sıra onda. Çalıştığında iyi olacak. Olmazsa dünya değişmeyecek. Gerçekçi olalım.

Sıralamadaki konumunuz nedeniyle her beş yılda bir birinci ligde nerede oynayacağınızı belirtmeniz gerekiyordu. Neyi seçtin?
Budjovice'ye sor. Bu yükümlülüğü yerine getirmek zorundaydık, mantıklı bir seçenek. Martin Vozbal (spor editörü, editörün notu) stadyumun sahibi olan şehirle pazarlık yaptı. Ancak bu yalnızca teorik bir sorundur.

Stadyumunuzun durumu nasıl?
Sadece NSA'da yapay olarak aydınlatılan sübvansiyon hakkında yeterli (Ulusal Spor Ajansı, editörün notu). Onu yakalayıp yakalayamayacağımıza sonuna kadar karar verecek. Eş finansman konusunda bölge ve şehir sözüm var. Bunun için sözleşme imzaladık, hemen tutuklandım. 2024 sonbaharında parlayacağımızı biliyoruz.

Sübvansiyonu alamazsanız ne olur?
Bu bir sorun olurdu. Erteleme için LFA'ya (Futbol Ligi Federasyonu, editörün notu) başvurmamız gerekecekti. Eğer alırsak, başka bir yerde emekli maaşına başvurmak için bir yılımız olacak.

Tribünlerin tamamlanma durumu nedir?
Standların tamamlanmasını da dahil etmek istediğimiz altyapı destekleri için şu anda yeterince hazırlık yapıyoruz. Tribünlerin karşı taraflarının yanı sıra bordürün de tamamlanması konusunda kararlıyız. Topun kapasitesi 480'den 1.400 topa çıkarılacak. Yerden de bir lokma olacak.

Oradaki stadyum kapatılacak mı?
Gitme. Solunda park et sür denilen alçak monteli bir tribün olacak. Bu onun sonu olurdu. Sübvansiyona bağlıdır. Aldığımızda 2025’te yaptıralım. Olmayınca emekli maaşını başka yerde arayacağız, sonra çözeceğiz. O zaman tüm stadyumun intikamını almak istiyoruz. Beşinci sezonun şartı olan 1,2 milyon kron karşılığında yeni bir çatı ekledik.

Stadın şehre naklini neden askıya aldınız ve tamamlanıncaya kadar yerine getiriyorsunuz?
Bunun nedeni dokunmadır. Bir denek bana NSA'da yılda yalnızca bir kez görev verebilir. O anda şehir size yüzme havuzunu verebilirdi ama futbol tribünlerini veremez. Bu yüzden özel olarak vermek daha iyi, sonra öğretebilirim. Mülkiyetin devrini onaylayan bir mutabakat anlaşması da imzalandı.

Ondej Dvok yönetim kurulu başkanı olarak vefat etti. Sebep neydi?
Ondra harekete geçiyor. İş nedeniyle hayatını kaybetti. Psob Prag'daydı, dolayısıyla çok fazla kaybetmedi. Ancak kulübün yönetimine yeniden dahil olacağına söz verdi. Kesinlikle yaralı ya da buna benzer bir şey yok. Görevi Martin Vozbal tarafından devralındı.

Vm nm ile nasıl çalışır?
Futbol ortamını ve kulübün işleyişini bilen bir profesyonel. Yaptığı işe çok saygı duyuyorum, ondan tavsiye isteyeyim. Meslektaşımız iyi, normal. Ama bunun ikimizin kulübü değil, Tboe'deki tüm insanların kulübü olduğunu boşuna açıklıyorum.

Bununla mı uğraşıyorsun?
Evet. Peter ya da Paul olması önemli değil. Ben de karışmalıyım. Bir avda bu gerçekleşecekse acele etmeyin. Kimse bundan bir şey almıyor ama hepimiz çalışabilmek için emekli maaşı alıyoruz. Yalnızca Sparta, Slavia veya Plzeň maçlar için emekli maaşlarını kaybedecek, aksi takdirde kulübün alt kısmından kar elde edilemeyecek. 200 çocuk yetiştirelim, toplam 400 ailesi var, hepsi bazı şirketlerde çalışıyor. Orada, nasıl beğenip beğenmediklerine bağlı olarak kulüp hakkında konuşun. Kulübü sokakta destekleyin, futbola gidin. Bütün bunlar bilmeye değer. Ve birinci lig sadece Budjovice'de, o zaman biz buradayız.

Dinamo bir iniş çantasıdır. Onun durumunu takip ediyor musun?
Üzgünüm ama derecelendirmeye cesaret edemiyorum. Sayın Koubek (kulübün sahibi, editörün notu) kolay değil, pahalı. Bende ona biraz benziyor, Tboe'de küçük, onda büyük. Kesinlikle onunla takas etmem. Birinci ligde etrafınızda güçlü bir stratejik ortağınızın olması gerekir, kişisel olarak mağdur olamam. Dünyada futbolun neşe getirmesi gerekiyor, bunun için kulübe bir miktar emekli maaşı vermeye hazırsınız. Egodan dolayı değil, bizim yaşımızda buna ihtiyacımız yok. Umarım Jihoesk kraj'ın birinci ligde oynaması gerçekleşmez.

Tbor'a dön. Altı ay sonra Lom ile iş birliğini nasıl değerlendirirsiniz?
tam havalı Tutuklanma biraz kötü oldu, bölge peborunda takımı perişan ettik. Birisi her zaman üzülür ama çocuklar etrafa dağılır. İkinci ve üçüncü liglere sahip olmak kulüp için harika bir şey. Soteyi, sürtünmeyi ve tersini ve tersini bağladık. Vtina yedek takımla A Takım'da oynuyor ve birbirini tanıyor. Sonra biri direksiyona geçtiğinde arkasında bir antrenör olur ve FL özellikle güçlü bir takımdır. Bölüm ile FL arasındaki farkın bu kadar farklı olmasına şaşırdım, farklı bir spor.

Yine de sonbahardan on iki ay sonra hava güneşli değil mi?
Suda bir puan kaybettik, sonu iyi oldu. Ama Dordie ve Kateika dahil en iyi oyuncuların bana tek başlarına yardım etmelerini takdir ediyorum. Adamların bir grubu var, bu da benim için önemli.

Lom'unu duydun mu?
Evet, oraya vardık ama mantıklı değildi. Tborsk'un rakibi olurduk. O zamanlar bile Lom bölümüne yaklaşık 200 kişi gidiyordu.

Kulübün yeni sahibi olarak çeyrek yıl geçti. Lb ile vm mi?
Asla pişman olamazsın, tadını çıkarmalısın. Sorunlar vude gibidir. Ama etrafımda iyi bir grup insan var. Kimse oraya gitmedi, biz hâlâ çalışıyoruz. Emekliliklerle ilgili. Ne zaman iyi bir oyun oynuyorsun? İkinci ve üçüncü liglerde de oynuyoruz. Bu basit değil.

İkinci lig takımlarıyla karşılaştırıldığında Tborsk'un başlangıcı nasıl?
Oyunun koşulları ilk aşamadadır. Bu stadyumun hatası, cl. Kulübün iyi bir ismi var, oraya gitmek istiyorsun.

Maaş, beş yıldan az bir sürede birinci ligde olmak ister misin?
Adım adım gidelim. Eğer bitmiş bir stadyumumuz olsaydı bu mantıklı olurdu. Muhtemelen birinci lig için güçlü bir ortak buluruz. İlk beşine değinmeyelim ama geri kalan beş yeni televizyon prime'ıyla karşılaştırıldığında böyle bir fark yok. Küçük ama bunu halledeceğiz ve ilerleyeceğimizi düşüneceğiz, dolayısıyla kesinlikle işe yaramayacak.

Club k manelka ile bağlantılı tamamen yeni bir etkinliğe ne dersiniz?
Benimle futbola gitme. Kendi görüşleri var, bunu iyi ya da kötü olarak algılıyor. Ne oynayacağımıza ve nasıl sonuçlanacağına odaklanıyor ama bunu evde tartışmıyoruz. Mon, Dordie'yi tanıyor ve daha kolay düşebilecek bir isim verdi.