Pariksha Pe Charcha: Okullar ve yetkililer, katılımı artırmak için bir plan üzerinde çalışmaları gerektiğini söylediler | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Eyalet Eğitim Bakanlığı, okullara ve bölge yetkililerine öğrenci, öğretmen ve veli katılımını artırmak için bir plan geliştirme talimatı verdi. Pariksha Pe Charcha oturum 2023.
Bakanlık, bu hafta başında yayınladığı genelgede, Eğitim Bakanlığıbu tartışmalara çok az sayıda öğrenci ve öğretmen katılmaktadır.
“Eğitim Bakanlığı, tüm paydaşların Pariksha Pe Charcha 2023’e katılımının artırılması gerektiğini kaydetti. Ayrıca, Başbakan Narendra Modi’nin çocuklara bu etkinliklerin de çok değerli olduğu mesajı, özellikle devlet okullarında yeni yetenekleri teşvik ediyor. Bu nedenle, devletin bu etkinliklere katılımında önemli bir artış görmesini sağlamak için yetkililere talimat verdik” dedi.
Ayrıca bakanlık, yetkililerden devlet okullarındaki öğrencilerin Pariksha Pe Charcha kapsamında düzenlenen çeşitli ulusal yarışmalara katılımını artırmalarını da istedi. Hareket daha sonra gelecek PM Modubu ayın başlarında öğrencileri ve velileri toplu halde rapor vermeye ve düzenlenen etkinliklere katılmaya çağıran.
Bakanlık, MyGov’da düzenlenen ulusal düzeydeki yarışmalara katılmak için 9-12.