Ondrek, zorlu bir futbol menajeri Rakovan olan Budjovice’de gerçek bir lider olacak.

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Ajan olarak ne zaman çalışmaya başladınız?
Yaklaşık bir kaç sene önce merhum bir futbolcunun köpeğinin baharında tam bir kazaydı, omzuyla oynuyordum. Onu görmek için Londra’ya uçtuk, bunu tartıştık ve bana çok yardımcı olan menajeri ile temasa geçmemi sağladı. Bu tür işler umurumda değilken bile bundan zevk almaya başladım.

ben vs ilgileniyorum?
Menajer bana birçok tavsiye verdi, beni yanına aldı, insanları ve stadyumları tanıdım. Bir izci olarak benimle anlaştın ki onların tarlada ve tarlada nasıl bölündüklerini görebileyim.

İlk oyunu ne zaman temsil ettiniz?
Hemen değil, yaklaşık iki yıl sonra. Sığındım, bağlantılar topladım, çevreyi tanıdım. İlk büyük transfer Zdek Ondrek’in Steaua Bukure’ye yaptığı transferdi.

O zamanlar, şu an için çalıştığınız ajans köpek Stig miydi?
Evet. Bugün hala birlikte çalıştığımız ortağımla birlikte ajans lisansı olan kuzenim Vladimr Kratochvl tarafından kuruldu. Vcar’dayken, orada bir ehliyete ihtiyacım yoktu. Elinizde olmalı, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede bulmaya çalışacağım.

Oyunu nasıl oynuyorsun?
Bir temsilciyle sözleşmem olduğunda kimse onunla ilgilenmesin. Ama kontratı bittiğinde, ona bağlı. Kulüplerdeki ile aynı. Aksi takdirde arkadaşlarıma, tavsiye edilen kulüplere güvenirim. Vude böyle çalışır. En başarılı çalışmalarım on üç-on beş yaşlarında genç oyuncularla doludur. Tüm kariyer boyunca onlarla kalmak idealdir.

Bu yaşta oyunlara daha az mı ilgi duyuyorsunuz, ancak esas olarak anne babanızla aynı fikirde olmak zorunda mısınız?
Elbette. Köpek on sekiz yaşına kadar doğmuş olmalıdır. Onlar tarafından sevilmenin bir yolunu bulmak senin elinde. Oyun ve aile için hayatın sorunsuz geçmesi için hayatın tüm faktörlerine dikkat ediyoruz.

Bu, kariyerinin sonlarında olan bir ajan için net bir strateji mi?
Urite. Ama ben kadınlara da aynı şekilde yaklaşmak istiyorum. Herkesle en az haftada bir kez yüz yüze veya telefonla iletişim halindeyiz.

Yetişkinler olarak Budjovice’de çok fazla oyununuz var. Koçluk ikilisi Tom Zpoton ve Marek Nikl’in yanı sıra Zdenk Ondrek, Jan Suchan, Quadri Adediran, David Broukal, Colin Andrew ve Matj Nikl yer alıyor. Bu güneş şairi.
Evet. Honza Suchan, antrenör Jozef Weber tarafından aranıyordu. Neredeyse düşüyordu, ama sonunda çıktı. Matji Nikl’de ne kadar potansiyel olduğunu biliyorum. Ayrıca gerçekçi karanlığa düşkündü.

Neden Budjovice’nin geçmişinde Dynamo’nun oyununu sunmaya çalışılıyor?
Bunu söylemezdim. Oyunu elimizden almaları belki de bir tesadüftü. Ancak tüm yürüyüşlerin bir anlamı vardır. Ondrek büyük bir isim ve %100 karanlığa çok şey getiren bir oyun. Suchan ligdeki en iyi oyuncu olarak öne çıkıyor, Nikl umut verici.

Sen ve Ondrk çocukluktan beri arkadaşsınız. Dönüş nasıl oldu?
Sloit oldu. Dynamo, Nisan ayı civarında Kobra’yı (takma adı Ondrka) sordu. Ailevi sebeplerden dolayı Polonya’da kalması gerekiyordu ama sonra bu sorun çözüldü ve bir anlaşmaya vardık. Zdenk, antrenörlerle görüştü. Kendileriyle yaptıkları genel kurul sayesinde bile, Budjovice’nin en iyi seçenek olduğuna karar verdi.

Ne kadar pul dolu?
Karanlıkta gerçek bir lider ve her sezon en az on gol atacak biri eksikti. Diz ameliyatı nedeniyle uzun bir ara verdiği için kulüpte kapsamlı bir tıbbi muayeneden geçti. Onun için kötü ve tamamen karanlık, nasıl yaralanacaklar. Ama endişeli değilim.

11 yıl sonra Zdenk Ondrek, Budjovica’ya taşındı.

Ajansınız ne kadar oynuyor?
Bin civarında pibvat dalacaklar. Afrika’dan gelen oyunlarla da ilgilenelim. Fortune Bassey’in gelişini gördük, Mme Brnnskho Musa Ali, Slovakya’dalar. Peter Olayinka’nın Crven Zvezda Blehrad’a transferini de takip ettik. Nedeni ise arkalarında bunu yapacak ve finanse edecek kimsenin olmaması. Yönetici, onu kuran Jirka Petr’dir.

Muhtemelen maaş, em vt transferi, tm vy baskısı ve acente için komisyon. Fiyatı ne kadar?
Her zaman ne kadar ve ne üzerinde hemfikir olduğunuzla ilgilidir. Bundan kim bahsediyor? Ancak FIFA, toplam miktarın yaklaşık yüzde onunu önermektedir.

İlk ziyaretiniz ne zamandı?
Steaua Bükure’nin sahibi Gigi Becali ile Kobra transferi hakkında. Geri kalanın bir yüzdesi bile buna eşit değil. İngilizce bilmiyor, Rumence konuşuyor, halkını sikeyim. Ayrıca yedi koruma da izliyor. Orada kibar olma. Beş günlük bir savaştı ama sonunda el sıkıştık, İngilizce futbolun bok olduğunu ve kazanıldığını söyledi. Kobra hemen ödendi ve bir sorun olmadı.

Her temsilci oyununu en iyi olarak satmaya çalışır, değil mi?
Bazı menajerler oyunu hafife alıyor. Onları yararlı olacakları yerlerde satmaya çalışıyorum. Sadece bir transfer gerçekleşmiş gibi davranmak dar görüşlülüktür.

Kulübün menajerinin e-postasında hala her gün teklifler var mı ve bir menajerin oyununu görüyor mu?
Bence böyle olacak. Belki çok fazla, FIFA bunu azaltmaya çalışıyor. Erkek kulüplerinin birisini bunun dışında tutması korkunç. Videoda durmayın bile. Kimsenin oyunu bu yüzden alacağını bilmiyorum.

Kariyeriniz boyunca birinci ligde 14 kez start aldınız. Bir ajan olarak daha ileri gidebileceğinizi biliyor musunuz?
Ne yapacağımı biliyorum ama bir yıl mı, iki yıl sonra mı, ne zaman olacak bilmiyorum. Hey, neden futbolda başarılı olamadım? Buna kafam yoktu ve kendimi tüm bunlara adamak istemedim. Futbola farklı bakıyorum.