Öğretmen İşleri İçin 14 Flunk Handikap Testi | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
Guwahati: Dolandırıcı engelli kişilerle kazançlı bir öğretmenlik işi bulma girişimi (özürlü) Assam’da Gauhati Tıp Koleji Hastanesinde yapılan tıbbi taramadan sonra sertifikalar bozuldu (GMCH), kotanın altındaki bir iş için uygun olmayan, kolej öğretmeni olarak katılmaya ayarlanmış 14 başvuran buldu.
Son zamanlarda, kolejlerinin yönetim organları tarafından çeşitli devlet kolejlerinde yardımcı doçentlik pozisyonu için seçilen toplam 34 aday, tarama için GMCH’ye gönderildi. İsimleri, üniversite yönetim organları tarafından seçildikten sonra nihai onay için Devlet Yüksek Öğrenim Müdürlüğü’ne önerildi.
Eyalet hükümeti Yüksek Öğrenim Müdürüne yazdı Dharma Kanta Mili engellilik iddiaları yakın zamanda GMCH sağlık kurulu tarafından reddedilen adayları çıkarmak için. Devlet Yüksek Öğrenim Departmanındaki kaynaklar TOI’ye, geçici olarak seçilen 34 adayın, bazı adayların uydurma engellilik düzeylerini belirten PWD sertifikaları sağlayarak seçildiğine dair iddiaların ortaya çıkmasının ardından GMCH sağlık kurulu tarafından taramaya gönderildiğini söyledi.
“Bu adayların aslında GMCH sağlık kurulu tarafından yakın zamanda yapılan bir tarama sırasında keşfedilen 40’tan az bir sakatlık oranı var. Bununla birlikte, iş için ön seçimleri, yönetim organları tarafından engellilik seviyesinin 40’ın üzerinde olduğunu belirten PWD sertifikalarına dayanarak yapıldı – bu işi almak için norm “dedi.
Yükseköğretim müdürlüğüne gönderilen yazıda, uygulamalı bilimler üniversiteleri bu 14 yardımcı doçentin atanmak üzere olduğu boş kadrolara yeni ilan konulmasını istedi.
Yükseköğretim müdürlüğü Eylül ayında 37 kolejin müdürlerine yazdığı mektupta, yardımcı doçentlik ve kütüphanecilik pozisyonları için yarışan mümkün olduğu kadar çok adayın sağlık kurulu önüne çıkmasını istedi. Ancak bazıları gösterime gelmedi.
Kaynak, eyalet hükümetinin aday olan tüm öğretmenler için özürlüler kotasına başvurmadan önce bile tıbbi taramayı zorunlu hale getireceğini söyledi. Rezervasyon standartlarına göre, 33 görevden biri özürlü adaylarına ayrılmalıdır. Bu koltuklar, diğer ayrılmış veya açık kategori koltuklara dönüştürülemez.