Öğrenci Devamını Sağlayın, Eğitim Departmanı Nuh Okullarına Anlatıyor | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Yeni öğretmenlerin atanması ve 500’den fazla eğitim gönüllüsünün görevlendirilmesiyle birlikte, eyalet eğitim bakanlığı Nuh’taki okul müdürlerini ve bölge hükümet yetkililerini öğrencilerin devamlılığını sağlamak ve öğrenim çıktılarını iyileştirmekle görevlendirdi.
Devlet okullarının izlenmesi maratonunun üçüncü turunda, okul eğitim dairesi Cuma günü Nuh ilçesindeki 130’dan fazla okulu teftiş etti ve anket yaptı. İzleme sırasında departman, bölgenin öğrenci tutma ve genel öğrenme çıktılarını ölçeklendirmesi gerektiğini kaydetti.
Bakanlık, öğrenme çıktılarının iyileştirilmesindeki engellerden büyük ölçüde öğretmen eksikliğinin sorumlu olduğunu söyledi. Ve bu kademeli olarak yapılırsa, okullar sınav sonuçlarında en az %20’lik bir iyileşme ve öğrenme çıktılarında temel bir değişiklik sağlamalıdır.
“Hükümet okullarda yeni öğretmen istihdamı için hızlı bir çalışma yaptı. Mewat kadrosuna da yeni öğretmenler alındı. Ayrıca öğretmen açığının giderilmesi için 500’den fazla eğitim gönüllüsü görevlendiriliyor. Okullar ve ilçe yetkilileri bir eylem planı hazırlamalı. ek baş sekreter (eğitim) Mahavir Singh, “kurul sonuçlarının en az %20 oranında iyileştirilmesini sağlamak.
Departman ayrıca okulu bırakma oranları hakkında bir rapor istedi ve yetkilileri öğrenci tutma konusunda çalışmaya yönlendirdi. TOI, geçen yıl Haryana Okulu Shiksha Pariyojna Parishad’ın (HSSPP) yıllık anketinde 29.000’den fazla öğrencinin çeşitli nedenlerle eğitimlerini bıraktığını bulduğunu bildirmişti. 22 eyaletten Nuh, maksimum okulu bırakma oranını 9.000 olarak kaydetmişti.