Noel Boyunca Maske Takın: Kiliseler | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
Guwahati: Perşembe günü şehirdeki birkaç kilise kuruluşu, Çin’deki yeni bir Covid vaka dalgasının ardından vatandaşları Noel’de dikkatli olmaya ve maske takmaya çağırdı.
“Bu yıl en az 50.000 ziyaretçi bekliyoruz. Vatandaşları Covid durumu hakkında uyanık olmaya çağırıyoruz. Kilisedeki üyelerimiz çifte aşılarını yaptırdılar ve pekiştirme aşılarını da oldular. Yılbaşı kutlamalarında sosyal mesafeye uyulmayacak ama insanlar en azından kalabalık yerlerde maskelerini taksınlar.” harrison masihdedi baş rahip, Christ Church Guwahati.
Assam Christian Forum sözcüsü Allen Brooks şunları söyledi: “Kilise liderlerini zaten Merkezin Covid alarmından haberdar ettim. Ayrıca önceki Covid protokollerine uymalarını tavsiye ettim. Covid uzun süre kalır. Bu nedenle insanlar halka açık yerlerde maske takmaya ve dezenfektan kullanmaya başlamalı.”
Pranami Baruah HazarikaDon Bosco Okulu 2. sınıf öğrencisinin annesi, “Aşı olduktan sonra insanlar belli bir oranda kendini güvende hissetmeye başladı. Çoğu çocuk da aşılanır. Bu yüzden Noel’i şevkle kutlayabileceğimizi hissediyorum. ”