NIA, Haryana’nın Yamunanagar’daki Gangster Kala Rana’nın Ailesinin Mülkiyetini Mühürledi | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

YAMUNANAGAR: Ulusal Soruşturma Ajansı (NIA) Salı günü gangster Virender Pratap Singh takma adına ait bir mülkü mühürledi Kal Rana Salı günü Yamunanagar bölgesinde.
Bölge polisinin eşlik ettiği bir NIA ekibi, Kala Rana’nın Lakshmi Garden kolonisindeki evine ulaştı ve mülkün üzerine Kala Rana’nın annesinin adının yazılı olduğu bir duyuru astı.
Yayınlanan duyuru şöyledir: “Ben Dhruman H Nimbale, Polis Müfettişi, Ulusal Soruşturma Teşkilatı ve IPC Bölüm 120-B ve Bölüm 17 uyarınca 26 Ağustos 2022 tarihli NIA RC 39/2022/NIA/DLI Davasının Baş Müfettişiyim, 1967 UA(P) Yasası’nın 18 ve 18-B’si, aşağıdaki çizelgede size ait olan mülkün “terör gelirlerini” temsil ettiğine inanmak için nedenlerim var.
“Bu nedenle, Yeni Delhi’deki Genel Müdür NIA’nın önceden yazılı onayıyla, aşağıdaki çizelgede belirtilen mülkle ilgili olarak bir El Koyma Emri verdim ve sizi devretmeme, kiralamama, yabancılaştırmama, değiştirmeme talimatı verdim. NIA’nın veya tayin edilen makamın önceden onayı dışında, niteliği veya söz konusu mülkle herhangi bir şekilde işlem yapması. Aynı zamanda, cetvelde belirtilen ek hakkında ilgili kuruluşa bilgi verilmiştir.” mesajı devam ediyor.
Bugüne kadarki NIA soruşturmaları, Kala Rana’nın şu kişiler gibi organize suç örgütlerinin üyelerine silah tedarik ettiğini, lojistiği düzenlediğini ve güvenli sığınaklar sağladığını göstermiştir. Harvinder Rinda, Lawrence Bishnoi ve Bambiha grubu.
Kala Rana, sahte bir pasaportla Tayland’a uçtu ve 2022’de Interpol’ün yardımıyla Hindistan’a iade edildi. memurlar.
Kala şu anda Haryana’da bir hapishanede tutuklu.