“neden işe gelmiyorsun?” 3 Sağlık Merkezi Doküman Bildirimi Alındı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Gurgaon: İki diş hekimi ve bir sağlık görevlisi, muayenehanenin sürpriz kontrolü sırasında yokluklarından dolayı bilgilendirildi. Hailey Mandi toplum sağlığı merkezi (CHC) tr Nakhrola birinci basamak sağlık ocağı (ASB).
Salı akşamı denetimleri gerçekleştiren Başhekim, şimdi de devamsızlık yapanlara bir mesaj göndererek haklarında neden departman tarafından işlem yapılmaması gerektiğini açıklamalarını istedi.
“Hailey Mandi CHC’yi ziyaret ederken ve Nakhrola ASB, Temizlik ve hijyenle ilgili birkaç usulsüzlük buldum. Her iki merkeze de iyi bilgi, eğitim ve iletişim materyali yerleştirilmemişti. Tabelalar ve diğer bilgi panoları çoğunlukla eski ve kötü durumdaydı” dedi. Virender Yadavbaşhekim.
“Her iki merkezdeki tüm programları inceledim. Doktorlar ve personel yoktu ve katılım kayıtlarında usulsüzlükler vardı. Yetkililerden ve personelden açıklama istendi. Hepsine zamanında gelerek uyumu sağlamaları talimatı verildi” diye ekledi.
Üç doktorun yanıt vermesi gerekecek ve tatmin edici olmayan bir yanıt askıya alınmaya yol açabilir. CMO, denetimde bulunmadığı tespit edilen personelin maaşlarına bir gün süreyle ara verilmesine karar verdi.
Yoklama kaydını incelerken Yadav, birkaç personelin katılımlarını düzenli olarak kaydetmediğini fark etti. Kurallar, sağlık merkezi personelinin OPD’lere başlamak için sabah 9’da gelmesi ve akşam 4’e kadar kalması gerektiğini belirtir.
“İki iş günü içerisinde düzensiz devamsızlıklarının nedenini açıklamak zorundadırlar. Devamsızlıkları düzenleninceye kadar maaşları askıya alınacak” dedi. Merkezlerde doktor olmaması hastaların mağdur olması anlamına geliyor” dedi.
Yadav, merkezlerde temizlik olmamasından da duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, personelden tuvaletlerde hijyene dikkat edilmesini istedi.