Mumbai rüyasının peşinden koşarken, Gurgaon’da hala ayakta | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Gurgaon: Öğleden sonra Rajiv Chowk’un yanından geçerken altın bir heykel göreceksiniz. Yaklaştığınızda size göz kırpabilir, hatta sizden hoşlanıyorsa gülümseyebilir. Gösteri sizi eğlendiriyorsa, gülümseyin ve bahşiş verin, bu Rupesh Kumar’ın günü olacak. Onun için Mumbai’ye giden uzun yolda bir adım daha ileri. 20 yaşındaki oyuncu, bir gün oraya bir aktör olarak gelmeyi umuyor.
Sinema, Bollywood takıntılı Rupesh’e ailesinin onaylamadığı şeyler yaptırdı. Çocukken matine gösterileri için okulda uyudu ve gençken memleketi Bihar’ın Motihari’sinden Mumbai’ye kaçtı. Hayallerinin şehrinde bir fabrikada iş buldu, ancak boş zamanlarının çoğunu tiyatroların ve stüdyoların dışında, tıpkı filmlerde olduğu gibi onu kanatları altına alacak bir akıl hocası bulmayı umarak geçirdi. Ama o kadar şans yoktu. Bunun yerine, tecrit bu hayalleri acımasızca bir kenara itti ve Rupesh’i Motihari’ye geri getirdi. Daha sonra 2020’de amcası ona Gurgaon’da Rupesh’i şehre getiren bir hazır giyim fabrikasında iş buldu. Mekanik bir yörüngeye hapsolmak onu huzursuz ediyordu. Rupesh, oyunculuk becerilerini uygulamaya koymanın ve Mumbai’de hayatta kalmak için biraz para biriktirmenin bir yolunu gördüğü için birkaç ay içinde resim sanatçısı olmak için ayrıldı.
Stüdyosunu Rajiv Chowk’ta buldu.
Bugün, diyor Rupesh, kendisini “altın çocuk” sanat enstalasyonuna – altın giysiler ve cila, altın çizme, altın şapka – dönüştürme eylemi ona Rajiv Chowk’ta günde 700-1.000 Rs kazandırıyor. Ama “fotoğraf abhi baki hai”. Rupesh şansını tekrar denemek için Mumbai’ye gittiğinde altın heykel birkaç ay içinde ortadan kaybolacak. Bu sefer kendisine “aktör” diyecek.
Rajiv Chowk her zaman meşgul. Ayrıca tahmin edilebilir. Rupesh, monotonluğu kırdığı için hareketinin dikkat çektiğine inanıyor. Daha genç olan bir aktörün hayallerini kurabilir ama bir filozof gibi konuşur. “Kaosun olduğu yerde can sıkıntısı vardır. Sıkıntının olduğu yerde, bir şovmene ihtiyaç vardır. Bu yüzden bu yeri aklımda ezberledim. Ama ilk başta insanları burada nasıl eğlendireceğimi bilmiyordum,” diyor Rupesh.
Sokak sanatçıları kavramıyla sosyal medya ve YouTube aracılığıyla tanıştırıldı. “Bazıları dans eder, bazıları şarkı söyler veya bir enstrüman çalar. Bu yeteneklere sahip değilim. Tek sahip olduğum şovmen olmak için yanıp tutuşan bir arzu. Bir gün bir görsel sanatçıyla tanıştım ve yapabileceğimi fark ettim. Yolculuğum böyle başladı” diyor.
Rupesh’in hareketi merak uyandırıyor, ancak her şey basit bir yelken değil. Alaycı sözler nadir değildir. Bazıları ona “şakacı” demekten kendini alamaz. Ancak Rupesh, “Mera Naam Joker” ruhuyla bunu çenesine alıyor. Raj Kapoor’un yer aldığı Mukesh şarkısından alıntı yaparak “Kehta hai joker sara zamana, aadhii haqeekat aadhaa fasana (Dünya bana joker diyor, bunun bir kısmı doğru, bir kısmı kurgu)” diyor gülerek.
Ayrıca düğünlerde ve etkinliklerde performans sergiliyor. “Her şey yolunda gitti. Yani ailem artık geçimim için endişelenmiyor” diyor.
Rupesh, Gurgaon’da olduğundan beri çevrimiçi bir oyunculuk kursunu tamamladığını ve bir başkasına başladığını söylüyor. Ayrıca bir aktörün fiziği için vücut ağırlığı egzersizleri de aldı. Bir sonraki yatırımı, internette yayınlamak istediği kısa filmlerini çekmek için bir kamera.
Bhojpuri ve Bollywood filmlerini izleyerek büyüyen Rupesh’in birçok rol modeli var ama ona en çok ‘Baadshah’ ilham veriyor. “Shah Rukh Khan’ı ve Mumbai’deki yerini nasıl çizdiğini seviyorum. Manoj Bajpayee ve Pankaj Tripathi de bana ilham veriyor. Sadece maaş kazanarak kendimi kaybetmek istemiyorum” diyor.