Motorlu Başlık nihai cl’dir. Evi taşımak istedim, çok zor Kondelk

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Instagram’da Motorlu formadaki fotoğrafın altına sadece bunu yapamayacağına dair sert bir mesaj yazdı. Yoğun günlerin ardından 23 yaşındaki Jchym Kondelk Cuma sabahı karanlığa katıldı. Ancak aynı gün Karlovy Vary karşısında jet çalışmayacak. İki metrelik pivot ilk kez Pazar günü Tinec’le oynayabilecek.

İlk diken nasıldı?
Tk, biraz kafam karıştı. Bir haftadır buza girmedim. Varma’ya karşı gelmeyeceğim konusunda anlaşmıştık. Bakalım pazar günü Tinc’te neler olacak. Bir veya iki gün deve dikeni bana yardımcı olacaktır. Ama etrafta dolaşmak çok güzeldi, çocuklar bana güzelce işediler. Şu ana kadar çok memnunum.

Bununla çok zaman harcadın ama bu başka bir şeydi, değil mi?
Aralık. Ben de bunu düşünüyordum. Artık karanlığın bir parçasıyım ve herkes gibi bir yer için oynuyorum.

Yaklaşık bir ay sonra Budjovice’ye taşınacağınız hiç aklınıza gelmedi mi?
Bu değil. Ama geri döndüğümde Budjovice’nin tek seçeneğim olacağını her zaman biliyordum. Nashville’de bir sözleşme açmaya karar verdiğimde ilk düşüncem Budjovice’de bir anlaşma yapmak istediğimdi.

Bu değerli çünkü Pardubice, Tinec ya da yurt dışındaki karanlık da seni istiyordu.
Budjovice’de bir çocuktan hoşlandım. Sanırım o kadar kızdılar ki Motor’a geçmek istedim. Her şey hızlı ve sorunsuz geçti.

Hokey oyuncusu Jchym Kondelk

Karanlıkta hangi oekvte pozisyonu?
Bunu düşünmüyorum. Herkes gibi ben de buzda zamanımı kazanmalıyım. Zanu kadronun dışında, benim de dahil olmam gerekiyor. Öyle tutun ki, mevcut durumu en iyi oynayan buza çıksın. Geçen sezonu izlemeyin.

Ne kadar zaman alacak, her şeye alışıp yaşlanmayacak mısın?
İnşallah ikiye ayrılır. Ama sekiz yıldır yoktum, Avrupa’da biraz farklı bir spor. Burada bir vuruş izlediğimde sanki Amerika’da gol atıyormuş gibi oluyorum. Ama tutuklamalarımda takım arkadaşlarımın ve taraftarlarımın da bana yardımcı olacağını biliyorum.

Budjovice’de Staco’nun fitness ve güç antrenörleri yanınızda. Son zamanlarda yaşadığınız sağlık sorunlarından mı kaynaklanıyor?
Aralık. Tutuklandığından beri onlarla birlikteyim. Bana her zaman zaman ayırıyorlar ve her an bana yardımcı olabilmeleri benim için çok iyi.

Peki ya şu motor?
Bu çok kaliteli. Onda genç, deneyimli ve orta yaşlıların mükemmel bir kombinasyonunu görüyorum. Tüm uçuşun kurtarılmasını izleyemedim. Çok fazla hatırlamıyorum, küçük bir çocukken Luke Pecha’yı Milan Gulao’yla birlikte izlemiştim. Ve şimdi onlarla aynı sayfadayım. Aileme onlar gibi oynamak istediğimi söyledim. Pechka, benim de bu konuda bir sorunum vardı. Küçüklüğümden beri uzun boyluydum, bu yüzden annem bana bu oyunları uyurken izlemem gerektiğini söyledi. Ama aynı zamanda Pechko’nun savaşçı ruhunu, gaddarlığını da almak istedim. Milan Gula bir Budjovice efsanesidir. Muhtemelen her yerel hokey oyuncusu onun gibi olmak ister.

Yeni karanlığın oldukça iyi durumda. Tabloda beşinci sıra güneşli bir başlangıç.
Urite. Extraliga bu yıl çok iyi, dolayısıyla şu anki konumu da çok iyi. Bu sezon Çek Ligi’nin İskandinav Ligi’nden daha iyi olması gerektiğini söyleyebilirim.

Kuzey Avrupa’ya gittiğinizde oraya döndükten sonra ondan kurtulmak zor oldu mu?
Muhtemelen bunun hakkında konuştum ve bunun hakkında konuştum. Bu yıl Çek liginin birçok genç oyuncunun oynadığı Finlandiya liginden daha iyi olduğunu düşünüyorum. On yaşındaki tecrübeli dövüşçülerle ya da genç adamlarla karşı karşıya gelmeniz fark yaratıyor. 23 yaşındayım ve deneyimli oyunculara karşı hokey oynayabileceğimi biliyorum.

Jchym Kondelk (solda), Jakub Lauk’u 2019 Dünya Kupası’nda Danimarka’ya karşı attığı ilk gol için tebrik ediyor.

Karşılığında da yakından izlenecek. Her hayranını anında onurlandırdın, değil mi?
Hayranların yorumlarını okumamak için hemen Facebook’u silmeye ve evde interneti kapatmaya karar verdim. İyi olmak ya da acı çekmek istemiyorum, bundan kaçınmaya çalışıyorum. Eve döndükten sonra baskı devam edecek ama ben bununla başa çıktım. Sana yardım edebileceğimi biliyorum. Budjovice beni ilgilendiren bir konu, burada kendimi utandırmak istemiyorum.

Dönüşten sonra ne kadar aldınız?
Oldukça büyük miktar. Cevap vermediğim için hayalperest olduğumu düşünen varsa özür dilerim. Ayrıca yeni bir şarkım var o yüzden kimseyi görmezden gelmiyorum, buna değdi. Geçen hafta çok stresliydi. Bir yere telefon ediyordum, bir şeyler yapıyordum. Cep telefonumu çok fazla kullanmıyorum ama bu arada 10 saat 45 dakika boyunca telefonumla uğraştım. Bunun çok fazla olduğunu ve buza gitmem gerektiğini düşündüm.

İki yıllık sözleşme imzaladınız. Kiminle yetişmek istersin?
Motorlu Başlık, bu nihai cl. Gereken her şeye sahip gerçekten iyi bir takım vardı: Genç Adam Kubk’un iki golü var, iki kabinde tecrübeli oyuncular var ve buzda, Dominik Hrachovina’nın mükemmel bir yakalaması var. Bunu düşünmemek için hiçbir neden göremiyorum. Birisi masanın ortasının harika olduğunu söylediğinde evet. Bu iyi bir başlangıç. Ama neden en iddialısı olmasın?

Ama NHL hayalinizden vazgeçmeyin mi?
Bunlar sadece Motor’da hız yapmaktan dolayı iki yıllık mylenka. Sırf burada evimde olduğum için bunu isterim. Burada yakalandı, kendisi de burada birçok sezon oynadı. O zaman ne olacağını göreceğiz. Ama bu geri adım bile sonuçta benim için ileri bir adım olabilir.

Megagame için para topla