Mil: Mil/İngilizce sınavı 1 Nisan’a taşındı | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

Guwahati: Modern Hint Dillerini geçen Orta Öğretim Müdürlüğü Assam (Seba) (MIL)/İngilizce (yerine) dersleri soru kağıdının sızdırılmasının ardından Cumartesi günü yapılan sınav şimdi de 1 Nisan’a taşındı.
Seba Cuma günü, “Bu, 2023 HSLC sınav soru kağıdının sızdırılmasıyla ilgili devam eden polis soruşturması göz önüne alındığında ve MIL’in Orta Öğretim Kurulu’nun Tehdit Edilmiş Durumdaki deneklerden soruşturmasını engellemek için ilgili herkesi bilgilendirmek içindir. , Assam, daha önce 18 Mart 2023 olarak planlanan MIL/İngilizce (IL) konularının sınavını başka bir yere taşımaya karar verdi. MIL/İngilizce (IL) konularının sınavı artık 1 Nisan 2023 sabah 9:00’dan itibaren Assam eyaletinin tüm merkezlerinde yapılacaktır.”
bu arada milli eğitim bakanı Ranoj Pegu soru kağıdı sızıntısının olmaması gerektiğini söyledi. “Maalesef soru sızdırma konusuna öğretmenler müdahil oldu. Eylemi hepimiz kınıyoruz. Polis konuyu doğru yönde araştırıyor ve gerekli işlemi yapacaktır” dedi.
Seba başkanının rolü hakkında, RC JainBakan, “şu ana kadar soruşturmada başkanın ihmaline rastlanmadı” dedi.
Öğrencilerden sabırlı olmalarını ve belirlenen tarihteki sınavlara girmelerini istedi. MIL konuları Assamca, Bengalce, Bodo, Hintçe, Manipuri, Hmar, Nepalce, Mizo, Khasi, Garo, Karbi ve Urducadır.
MIL/İngilizce (yerine) konularının sınavı, Assam dili konu soru formunun polisten sızdırıldığını fark ettikten hemen sonra Seba tarafından iptal edildi.