Mg Road’da 4 Sürücü Rehine, Fortuner ile Kaçın | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Dört adam bir olur talih Sürücü silah zoruyla rehin aldı ve SUV’u Delhi’deki Chhawla yakınlarına bıraktıktan sonra kaçtı.
Çarşamba gecesi işvereni Shyam’ı işten çıkardıktan sonra güneş uçağı Grand Mallon MG Yolu’nun dışındaki beyaz Fortuner’da bekliyordu ki bir genç ona yaklaştı ve birini arama bahanesiyle onunla bir konuşma başlattı. Görüşme sırasında polis, diğer üç kişinin cipe bindiğini ve onu rehin aldığını söyledi.
Bu, iki ay içinde şehrin üçüncü olayıydı. Şimdiye kadar üç SUV’dan hiçbiri polis tarafından takip edilmedi.
Sundar şikayetinde, SUV’u saat 19:15 sıralarında alışveriş merkezinin önüne park ettiğini ve sahibini beklediğini iddia etti – Sektör 54 sakini Sumiteer Somnath – suçlulardan biri ona yaklaştığında.
“Cep telefonunda bana bir kişinin resmini gösterdi ve adamı sordu. Resimdeki adamı hiç görmediğimi söylememe rağmen bana defalarca aynı şeyi sormaya devam etti. Bu sırada diğer üç kişi de cipe binerek bana silah doğrulttu” dedi.
Suçlulardan biri direksiyona geçerken diğerleri kurbanın yanında arka koltuğa oturdu. Sundar, suçluların SUV’u Palam Vihar’a doğru sürdüklerini ve onu dövdüklerini söyledi. “Cep telefonumu ve Sumit’in dizüstü bilgisayarını, iPad’ini ve 75.000 Rs’yi Fortuner’da aldılar. Akşam 8.30’da beni Chhawla’nın yanına bıraktılar ve hızla uzaklaştılar.”
Sundar daha sonra bir banliyö cep telefonunu kullanarak SUV sahibiyle temasa geçti. Perşembe günü, Sektör 29 polis karakolunda IPC’nin 394. bölümü (soygun) kapsamında bir FIR kaydedildi.
Geçen ayın 10’unda, Sektör 71 bölgesinde başka bir Fortuner silah zoruyla soyuldu. Hasanpur’da bir araba galerisi işleten Satya Kiran Rao, işten dönerken Sector 71’deki dairesine SUV’u çalındı. Rao, arkadaşını beklerken SUV’unu yol kenarındaki bir çay tezgahında bir fincan çay içmek için durdurmuştu. Sonra üç adam bisikletle geldi ve SUV ile silah zoruyla havalandı.
Benzer şekilde, geçen yıl 28 Aralık’ta, Ambience Mall yakınlarındaki bir sürücü başka bir Fortuner’ı soydu. Ramsanjivan Pal, alışveriş merkezinin dışında rahatlamak için Fortuner’dan çıkmıştı ki üç adam olay yerine ulaşıp ona saldırmaya başladı. Şüpheli, onu SUV’a sürükledi ve anahtarları kaptı. SUV’u Pataudi’ye bıraktıktan sonra çaldılar.